Bilecik Birlik

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

YARINLAR KİMİN OLACAK?

YARINLAR KİMİN OLACAK?
20 Şubat 2021 - 12:53

Ak Parti’nin İl Başkanı arayışı sonrasında Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atanan Serkan Yıldırım, 7. Olağan kongrede tek aday tek listeyle seçilmiş Başkan olmuştu.

Zaten ne olduysa kongreden sonra oldu!!!

İlimize münhasır “fitne, fesat ve dedikodu mekanizması” hemen devreye girdi.

Zaten olmasaydı şaşardım!!!

✓ Vay efendim yönetime tepeden inme girenler!!!

✓ Gençlik kollarından gelen Doğu kökenli birisi nasıl yönetime girer?

✓ Yönetimde neden üç tane Erzurum’lu var?

✓ Yönetime neden Sinop’lu alınmadı?

✓ Başkan üç, beş kişiden oluşan A Takımı ile hareket eder, diğerleri vitrinlik!!!

✓ Serkan Yıldırım, beklentileri karşılayamaz!!!

Serkan Başkan ve yönetimi daha bir çok eleştiriye maruz kaldı, kalmaya devam ediyor, kalacakta!!!

Eleştiriler, siyasetin gereğidir.

“Eleştirilmeyen insan, hiç bir şey yapmamış insandır” demişti geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz Prof Dr Doğan Cüceloğlu hocamız.

Hayatımız adına bir çok şey öğrendiğimiz kıymetli Doğan hocamızı da minnetle anıyorum.

Hakarete varmadığı sürece eleştirilmekte sorun görenin aklından şüphe ederim.

“Yönetime neden Sinoplu alınmadı?” dışında söylenenlere katılmıyorum.

İl Yönetiminde Erzurum’lulardan sonra en fazla nüfusa sahip Sinop kökenli hemşehrilerimizi temsilen birisi olabilirdi.

“Tepeden inme” dedikleri Filiz Eğilmez, Erdoğan Yeşil, Serkan Işık ve Av Ahmet Çağlar İspir ve belki de bir kaç kişi daha…

Yukarıdaki isimlerden yola çıkarak başlayayım öyleyse; Bakın 19 yıldır iktidar olan bir partinin kimilerine göre son zamanlarında farklı partilerden gelenler şayet çıkarları için gelmiş olsaydı en az iki seçim öncesi gelmezlermiydi?

Daha önce ki partilerinde çok üst makamlarda yer almayan ve fikir ayrılığına düşerek uzun bir müddet sessizliğe bürünen Filiz Eğilmez ve Erdoğan Yeşil, memlekete hizmet için Ak Parti’de, siyasete yeniden start vermişlerdir.

Bu iki isim gibi siyasette yeni isimlerden olan Serkan Işık ve genç Avukatlarımızda Av Ahmet Çağlar İspir’inde varyeteleri olan, toplumda sayılan ve sevilen isimlerdir.

Ben Serkan Başkanı, bu isimleri Bilecik siyasetine kazandırdığı için ayrıca tebrik ederim.

Bir diğer konu “gençlik kollarından gelen doğu kökenli kardeşimiz Servet Yılmaz!!!”

Evet, doğrudur, Servet kardeşimiz doğu kökenlidir ve kürttür!!!

Bu kardeşimizin gençlik kollarında başlayan siyasi hayatı, merkez ilçe ve il yönetimlerinde devam etmiştir hatta İl Başkanlığına adayda olmuştur!!!

30 yılı aşkın bir süredir Bilecik’te yaşayan bir ailenin ferdi olan Servet Yılmaz’ın her vatandaş gibi seçme ve seçilme hakkı vardır ve İl Başkanı ona hangi görevi verir, aldığı görevi yerine getirir, getirmez kimseyi ilgilendirmez!!!

Anormal bir durum var da ben mi bilmiyorum?

Ak Partide yıllarca görev almışlara bile “Hizmetleriniz için teşekkür ederiz” denilerek veda edilmedi mi?

“Yönetimde neden üç Erzurum’lu varmış?”

İlimizde dışarıdan gelenler arasında açık ara farkla birinci olan Erzurum’luların üç değil beş kişiyle temsil edilmesi başkalarını bilmem ama beni rahatsız etmez!!!

Neden mi?

Erzurum’lular, mert olur, sözünün eri olur, küsüp, kırılsa da davasını, partisini, yol arkadaşını satmazlar. Bir kaç istisna durum dışında bu hep böyle olmuştur.

“Üç, beş kişiden oluşan A Takımı eleştirisine” gelince; Hepimizin bir çok tanıdığı, arkadaşı vardır ancak sürekli vakit geçirdiğimiz üç, beş tane dostumuz vardır…

Hani şu bizim derdimizle dertlenen, sevinç ve mutluluğumuza ortak olan, başımız dara düşünce ilk kapısını çaldığımız üç, beş tane dostumuz…

A takımı denilen şey bundan ibarettir.

40 kişi asil, 25 kişi yedek toplamda 65 kişi olan Ak Parti İl Yönetiminde yer alanlar kıyıda köşede durmak yerine A takımının içinde yer almayı denerlerse A takımının rakamsal değeri üç, beş kişiden daha fazla olur…

Gelelim yazımın finaline; “Serkan Yıldırım ve yönetimi beklentileri karşılayamaz!!!”

Serkan Başkanı tanımayan ve sığ düşüncelilerin bu eleştirisi karşısında ilk söyleyeceğim şey; “Ak Parti İl Başkanlığı makamında değil, işyerinin deposunda bizim deyimle “Kozmik odada” kendisini ziyaret edin ve Başkanın doğallığını yaşayın, ondan sonra eleştirilerde bulunun…

Mobilyacıya ihtiyaç duyan bir masanın önünde sehpa ve dört sandalye ile misafirlerini karşılar Serkan Başkan…

Pandemi öncesinde, günde belki de 200 çay vb sipariş alan kahvecinin adımlarını saydığı bir yol olur kozmik oda…

Şimdi hemen yanında bir çay makinesinde kaynayan su eksik olmaz ve İl Başkanlığını kapının dışında bırakarak misafirlerine bizzat kendisi çay, kahve ikram eder…

Kapısına gelen hiç kimseyi boş çevirmez, onun derdine hallenir ve çözüme kavuşturur.

Kendisiyle birlikte temayüle giren adaylar dışında, Vahdettin köşküne çağrılan Mehmet Turhan ve Mehmet Ali Kaya’yı yönetimine alarak yol arkadaşlığı ve güç birliği yapan Başkan Yıldırım’ın, kibirden, egodan uzak bir kişiliği var ki, bu durum birilerini rahatsız ediyor olmalı ki, hemen tak, takıştır, yap, yapıştır!!!

İl Başkanı Serkan Yıldırım’ın, Bakan Fatih Dönmez, Bakan Yardımcısı Halil Eldemir ve Milletvekili Selim Yağcı ve Ankara’daki Bilecik’li Bürokratlar ile Yerel Bürokratlarla uyum içinde olacağına inanıyorum.

Böyle bir adam ve yönetiminde yer alan birbirinden değerli 64 kişilik İl Yönetimi, Merkez İlçe Yönetimi, İlçe ve Belde Yönetimleri, Belediye Başkanları, İl Genel Meclisi Başkan ve Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, Kadın Kolları, Gençlik Kolları ve Cumhur İttifakının temel taşı Milliyetçi Hareket Partisiyle olan ahenk ve uyumla beklentileri öyle bir karşılar ki; Bugün konuşan şer odakları, sus, pus olup, partinin kapısında yatar dururlar…

“Yarınlar yorgun olanların değil, rahatından vazgeçenlerin olacaktır.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.