Bilecik Birlik

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

KONGRE ELEŞTİRİLERİNE SERT YANIT

Adalet ve Kalkınma Partisi Bilecik İl Başkanlığı, yapılan kongreleri eleştirenlere son derece sert bir açıklamayla yanıt verdi.

KONGRE ELEŞTİRİLERİNE SERT YANIT
20 Şubat 2021 - 8:01

Adalet ve Kalkınma Partisi Bilecik İl Başkanlığı, yapılan kongreleri eleştirenlere son derece sert bir açıklamayla yanıt verdi.

Ak Parti İl Başkanı Serkan Yıldırım imzasıyla yapılana açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Kongrelerimizi; halkımızın teveccühü ve teşkilatımızın katılımları ile hamd olsun Cumhurbaşkanımızın beğenisini de alarak tamamladık.

Kongrelerimizi icra ederken Koronavirüs kapsamında titizlikle tüm önlemler alınmıştır. Kongre salonuna girerken misafirlerimizin ateşleri ölçülmüş, hes kodları sorgulanmıştır. Tüm misafirlerimize maske ve dezenfektan dağıtımı yapılmış salon içerisinde uygun oturma düzeni planlanarak mesafe kuralına uyulmuştur.

Kongrelerimize katılan ne protokol düzeyinde, ne yöneticilerimizde ne de misafirlerimizde vakaya rastlanmamıştır. Yapılan paylaşımların, yapılmaya çalışılan algının ne yazık ki gerçek olmadığı anlaşılmakla birlikte doğrular ortaya çıkmıştır.

Bu bağlamda;
Bakanımızın açıkladığı vaka oranlarının artış sebebi resmi kanallardan aldığımız bilgilere göre merkez ilçemizde yer alan bir köyümüze dışarıdan gelen pozitif vakalı 1 vatandaşımızın 30 kişiye bulaştırması sonucu köyün karantina altına alınması ve yine bir ilçemizde il dışından gelen pozitif vakalı bir vatandaşımızın aynı süreç içerisinde 17 kişiye bulaştırması gösterilmiştir.

Kongre günü kuralların uygulandığını gözleri ile görerek tebrik ve teşekkür edenler bugün kamuoyunda çok farklı konuşmaktadırlar. Aynı kişiler Boğaziçi Üniversitesi’ nde haftalardır kuralları hiçe sayarak hem kendilerini hem polislerimizi tehlikeye atanlara da aynı hassasiyeti gösterselerdi de bu konuda ne kadar samimi olduklarını görseydik.

Ayrıca bir siyasi parti il başkanı ve ilçe başkanına tavsiyemiz “Temsil noktasındaki kişi ve kişilerin mesnetsiz ve dayanaksız bir şekilde kamuoyunu yanlış bilgilendirmeyi alışkanlık haline getirmeyi bir kenara bırakmaları ve bu kötü alışkanlıktan bir an evvel kurtulmalarıdır”! Madem bu konuda bu kadar hassaslar öncelikle kendilerini maske ve mesafe kurallarına uymaya davet ediyoruz.

Kongremize katılımı önceki kongrelerimize göre sınırlı sayıda tutsak da en başından beri başlatılan karalama kampanyalarından anladığımız kongremiz birilerini çok rahatsız etmiş. Rahatsız olmakta haklılar da! Ama korkunun ecele faydası yok! 2024 yılında hemşehrilerimizi tekrar AK Belediyecilikle buluşturarak hasret kaldıkları hizmete kavuşmalarını sağlayacağız.

Tüm hastalarımıza acil şifalar diliyor, sağlık çalışanlarımıza sonsuz şükran ve minnetlerimizi sunuyoruz.

Kamuoyuna saygı ve sevgilerimle.

Serkan YILDIRIM
AK Parti Bilecik İl Başkanı

 

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.