Bilecik Birlik

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez ile Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, Bilecik’te

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu Bilecik’e geldi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez ile Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, Bilecik’te
10 Şubat 2021 - 8:45

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu Bilecik’e geldi.

Bilecik Valiliğini ziyaretlerinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez ile Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu’nu Vali Bilal Şentürk, Belediye Başkanı Semih Şahin, 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Recep Yalçınkaya, Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Muzaffer Sandal, İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal, Vali Yardımcıları, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ile ilgililer karşıladı.

Valilik şeref defterini imzalayan Bakanlar Dönmez ve Kasapoğlu, burada AK Parti Bilecik Milletvekili Selim Yağcı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü ve Gübretaş Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Poyraz ve beraberindekiler, Vali Şentürk ile bir süre sohbet ettikten sonra Söğüt ilçesine geçti.

Söğüt Gençlik Kampı ve Oba Kültürü Tematik Kampı proje sahasında incelemelerde bulunan Bakanlar Dönmez ve Kasapoğlu, Vali Şentürk ve beraberindekiler daha sonra Ertuğrul Gazi Türbesini ziyaret ederek, alp kıyafetli askerlerin ”saygı nöbeti” değişimini izledi.

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, yaptığı açıklamada, ”Gençlerimiz için pek çok projemiz var. Ama Söğüt’te gerçekleştireceğimiz proje, ayrı bir anlam taşıyor. Kuruluşun merkezinden yayılacak gençlik ruhu, gençlerin burada edineceği birikimler, tecrübe, ayrı bir anlam taşıyacak. İnşallah kapasitesiyle ve sağlayacağı olanaklarla, konferans odaları, atölyeler, çalışma mekanları, başta geleneksel sporlar olmak üzere çeşitli spor alanları ve konaklama imkanlarıyla inanıyorum ki Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından gelecek gençleri eğitecek, tanıtacak ve bu anlamda bu tarihi coğrafyayı daha güçlü bir şekilde gençlerin zihninde bilerek, görerek yer edindirecek ayrı bir çalışma olacak. İnşallah hep birlikte Ertuğrul Gazi Gençlik Kampı’nı en kısa zamanda Söğüt’e, Bilecik’e, ülkemize kazandıracağız.” dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, Vali Şentürk, Milletvekili Yağcı ile Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü ve Gübretaş Yönetim Kurulu Başkanı Poyraz,  Söğüt’te altın kaynağı tespit edilen sahada incelemede bulunarak, yetkililerden bilgi aldı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, gazetecilere yaptığı açıklamada, “İnşallah 2022 yılı sonuna kadar, en geç 2023 yılında bu sahadan ilk altın üretimini gerçekleştireceğiz. Hem açık işletme olacak hem de yer altı işletmesi şeklinde planlanıyor. Burada 1,92 milyon onsluk üretilebilir rezerv var. Başka bir ifadeyle 60-65 tonu kesin olmakla birlikte bu ilave keşiflerle, sondajlarla 100 tona kadar çıkabilecek bir potansiyelden bahsediyoruz. Son derece modern, çevre kurallarına uygun ve saygılı bir işletmecilik planlanıyor. İşletmede 800-1000 kişi doğrudan istihdam söz konusu. Türkiye artık eskisi gibi değil, altın madenciliği işletmeciliğinde dünyaya örnek işletmelere sahip bir ülke. İnşallah burada en kısa sürede başta yöre halkına olmak üzere milletimize bu ekonomik rezervi katmanın sevincini birlikte yaşayacağız.” diye konuştu.

Bakan Kasapoğlu, Vali Şentürk, Milletvekili Yağcı ve Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Beydemir ile birlikte Pazaryeri Gençlik Merkezi’nin açılış törenine katıldı.

Bilecik’e inşa edilen her eserin Türkiye’nin güçlü yarınları için bir sembol olduğunu ifade eden Bakan Kasapoğlu, “Bizler, Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde bir ihya hareketinin, bir adalet, kalkınma mücadelesinin neferleriyiz. Hiçbir zaman hiçbir zorluktan, tuzaktan korkmadığımız, usanmadığımız gibi bundan sonra da el ele, omuz omuza vereceğiz. Medeniyetimizi yarınlara daha güçlü taşımak için gayret edeceğiz. Türkiye Avrupa’nın en genç nüfuslu ülkesi. Bugüne kadar gençlerimiz için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadık. Bundan sonra da yarınların kutsal emanetini omuzlayacak gençlerimiz için her türlü çabayı, gayreti, imkanı ortaya koymaya devam edeceğiz. Amacımız, ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ idealine uygun bir şekilde hizmet etmek. Halkımızın neye ihtiyacı varsa, ne gerekiyorsa tüm fırsatları onlara sunmak. Burada yükselen eser, başta gençler olmak üzere tüm halkın hizmetinde olacak.” ifadesinde bulundu.

Vali Şentürk de Gençlik Merkezlerinin önemini belirten konuşmasının ardından Bakan Kasapoğlu, Milletvekili Yağcı, Kaymakam Berker Çırak, Belediye Başkanı Zekiye Tekin, kitap kafe, çok amaçlı salon, inovasyon odası, güzel sanatlar ve el sanatları çalışmalarına yönelik atölyeleri, basketbol ve futbol alanlarını içeren Gençlik merkezin açılışını gerçekleştirdi.

Bakan Dönmez ve Vali Şentürk, beraberindekilerle birlikte çeşitli branşlarda eğitim alan öğrenciler ve sporcularla sohbet etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu son olarak Vali Şentürk ve beraberindekilerle, Bozüyük ilçesinde yapımı devam eden 1500 kişilik Bozüyük Merkez Spor Salonunda incelemelerde bulundu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.