Bilecik Birlik

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

İlçede artık pozitif vaka yok!

Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin sosyal medyada yapmış olduğu paylaşımda “Teşekkürler Osmaneli bugün günlük koronavirüs tablosunda pozitif vaka yok” dedi.

İlçede artık pozitif vaka yok!
05 Ocak 2021 - 9:29

Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin sosyal medyada yapmış olduğu paylaşımda “Teşekkürler Osmaneli bugün günlük koronavirüs tablosunda pozitif vaka yok” dedi.

Artan korona virüs vakaları sonrası alınan sıkı önlem ve tedbirler kapsamında günlük vaka sayıları azalıyor.

Alınan sıkı önlem ve tedbirlerin meyvelerini verdiğini aktaran Osmaneli Belediye Başkanı Şahin “İlçe genelinde 1 Ocak 2021 Cuma gününde hiçbir vakaya rastlanmadı” dedi.

Konuyla alakalı açıklama yapan Osmaneli Belediye Başkanı Şahin yapmış olduğu açıklamada;

TEŞEKKÜRLER OSMANELİ.BUGÜN GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSUNDA(01.OCAK.2021) POZİTİF VAKA YOK.

Uzun süre sonra ilk kez “bugün pozitif çıkan vaka olmadı.” Kurallara uyduğumuzda başarabileceğimizi bir kez daha gördük. Bugünkü güzel tablo kesinlikle bizi rahatlatmasın. Zira en ufak bir ihmalle eski sayılara tekrar dönüleceğini hepimizin anladık.

En azından Osmaneli halkına kurallara uyduğu ve bugünkü güzel tabloyu oluşturduğu İçin teşekkür ediyoruz. Ve aşağıdaki tabloyu sizlerle bugünün anısına paylaşıyoruz. Tablodaki Hastalar geçmiş günlerden gelen pozitif vakalardır.

OSMANELİ GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU(01.OCAK.2021 CUMA)

Bugün Çıkan Pozitif Vakalar 0 (SIFIR),

Evde İzlenen Pozitif Vakalar 42 kişi,

Hastanede Takip Edilen Pozitif Vakalar 5 kişi

Karantina Altına Alınan Topl.Kişi Sayısı 91 kişi

Ağır Hasta Sayısı. 0 (sıfır)

Osmaneli halkı olarak maske, mesafe, temizlik ve birbirimizi ziyaret etmeme, kalabalığa girmeme, sokağa çıkma yasaklarına uyma ve de mecbur kalmadıkça dışarıya çıkmama kurallarına uyduğumuzda covid -19 riskini en alt seviyeye inecek. Bugün moralimiz düzeldi, önümüzdeki günlerinde aynı olması bizlerin elinde.

Doktorlarımıza ve tüm Sağlıkçılarınıza tekrar tekrar teşekkür ediyoruz. Allah onlardan razı olsun, Allah onlara güç kuvvet versin. Bu süreçte bir çok kardeşimizi, hemşerimizi kaybettik. Günde 3-4 kardeşimizi covid-19 illetinden ötürü kaybettiğimiz günleri yaşadık. Ölenler bizlerin onlara hastalığı bulaştırmamızın sonucu öldüklerini unutmayalım. Haklarını inşallah bizlere helal etmişlerdir.

Covid-19 Dan ölen kardeşlerimize, hemşerilerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Tedavi gören hemşerilerimize Allahtan şifa diliyoruz. Lütfen gevşemeyelim, birbirimizi uyaralım, bugün başardık, her gün başaralım ve kimse covid-19 olmasın, yakınlarımızın acısını ve pişmanlığını yaşamayalım.” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.