Bilecik Birlik

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Üniversite-sanayi işbirliği hız kazandı

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’nin sanayi iş birliğine yönelik çalışmaları hızla devam ediyor.

Üniversite-sanayi işbirliği hız kazandı
03 Kasım 2020 - 23:43

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’nin sanayi iş birliğine yönelik çalışmaları hızla devam ediyor.

Bu kapsamda Rektör Prof. Dr. Şükrü Beydemir ile Üniversite-Sanayi Grubu, Pazaryeri ilçesinde bulunan Serapool Sanayi ve Ticaret A.Ş.’yi ziyaret ederek yetkililerden işletme hakkında bilgi aldılar.

Kentlerin hem yerel hem de bölgesel kalkınmasında Üniversite-Sanayi iş birliğinin önemine vurgu yapan Rektör Beydemir, Üniversite bünyesinde oluşturulan “Üniversite-Sanayi Grubu” hakkında açıklamalarda bulundu.

Prof. Dr. Şükrü Beydemir, “Bilecik bölgesinde iki yüze yakın sanayi kuruluşu var. Üniversite-Sanayi iş birliği bölgemiz ve ülkemiz için büyük ve hayati bir önem taşıyor. Kamu kaynaklarının etkin ve verimli kullanılması, sanayimizin güçlenmesi, sorunların sektörel bazda değerlendirilip çözümler üretilmesi amacı ile Üniversite-Sanayi Grubu’nu oluşturduk. Bu sayede sanayideki problemleri çözebilmek, mevcut ihtiyaçları giderebilmek, teknik ve ekonomik açıdan açılımlar oluşturabilmek amacıyla hem eğitim hem de proje bazlı çalışmalar yapılabilecek. Bölgemize ve insanımıza fayda sağlayabilecek konuları sanayicilerimizle istişare ederek üniversitemiz ve ilimizdeki sanayi kuruluşları arasında köprü oluşturmayı hedefliyoruz. Milli ve yerli sanayi için üniversite olarak biz üzerimize düşen görevi eksiksiz yerine getirme gayretindeyiz.” şeklinde konuştu.

microsoft project 2016 lisans satın al

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.