Bilecik Birlik

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

AK PARTİ BİLECİK MİLLETVEKİ SELİM YAĞCI’NIN 24 KASIM MESAJI

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı, Bilecik Milletvekili Selim Yağcı’nın “24 Kasım Öğretmenler Günü” münasebetiyle yayımladıkları mesajlarında şu ifadelere yer verildi.

AK PARTİ BİLECİK MİLLETVEKİ SELİM YAĞCI’NIN 24 KASIM MESAJI
24 Kasım 2020 - 13:09

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı, Bilecik Milletvekili Selim Yağcı’nın “24 Kasım Öğretmenler Günü” münasebetiyle yayımladıkları mesajlarında şu ifadelere yer verildi.

“İstikbalimizin mimarı, öğretmenlerimize 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle Osmanlı devletinin kurucu öğretmeni Şeyh Edebali diyarı Bilecik milletvekili olarak şükranlarımı sunuyorum.

Görevi başında şehit olmuş eğitimcilerimizi ve ahirete irtihal eden tüm öğretmenlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.

Emekli olan öğretmenlerimize sağlıklı, hayırlı, uzun ömürler diliyorum.

‘Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum’ diyen bir medeniyetin mensupları olarak;

Öğretmenlik mesleğinin  sınıfta eğitim  öğretim verip aynı zamanda tecrübe ve irfanla çocuklarımızı, gençlerimizi ülkemizin 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine hazırlamak olduğuna inanıyorum.

Türkiye’yi gelecek hedeflerine taşıyacak, tarihine sahip çıkan, medeniyet değerlerinin farkına varmış, fikrini ortaya koyabilen, üretken, bilgi ve sorumluluk sahibi nesilleri yetiştirecek olan Öğretmenlerimizin, çocuklarımızın geleceğe hazırlanmasında üstlendikleri sorumluğun büyüklüğünün farkındayız.

Öğretmenlerimizin her açıdan hak ettikleri değeri gördüğü, huzurlu ve güvenli çalışma ortamlarının sağlandığı, özlük haklarında iyileştirmelerin yapıldığı, huzur ve refah içinde yaşamaları için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Türkiye Cumhuriyetimizin 5. Hükümetinin Efsane Milli Eğitim Bakanı, Maarif Teşkilatının Mimarı Mustafa Necati Bey öncülüğünde çıkartılan Memleket Okulları kararnamesinin resmi gazetede yayınlandığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği 24 Kasım 1928 gününün seneyi devriyesinde, Memleket Okulları kararnamesine imza koyan bakanlar kurulu üyelerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Görevi başındaki öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyor, eğitim camiamızın tüm mensuplarının 24 Kasım Öğretmenler Gününü tebrik ediyorum.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.