DÖNGEL KÂRHANESİ - Bilecik Birlik
SON DAKİKA

DÖNGEL KÂRHANESİ

İlimiz siyasetinde kısır çekişmelerin yaşandığı son günlere baktığımızda, memleketin gelişmesinden ziyade kişisel hırs ve ihtirasların yer aldığı siyasi ikbali kârhaneye çevrilmesinden medet umanları görmemek için kör olmak gerekir.

Bu haber 30 Haziran 2020 - 20:02 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İlimiz siyasetinde kısır çekişmelerin yaşandığı son günlere baktığımızda, memleketin gelişmesinden ziyade kişisel hırs ve ihtirasların yer aldığı siyasi ikbali kârhaneye çevrilmesinden medet umanları görmemek için kör olmak gerekir.

Hani şu sosyal medyada gündem olan “Elin Sinop’lusu” tartışmasıyla başlayalım.

Belediye Meclis Toplantısında yaşandığı iddia edilen ve birden fazla şahidin olmasına rağmen sadece birinin yaptığı açıklama var.

Geri kalanlar sus, pus!!!

Peki bu olaydan nemalanmayı bekleyenler kimlerdi?

Onların kimler olduklarından ziyade, olayın iki tarafının yaşadıklarıdır.

Sözlü ve fiili saldırı iddiasının mağdur tarafı olan Çetin Kaya’nın her ne kadar popülistliği tavan yapmışsa da, kendisinin, ailesi ve yakın çevresi başta olmak üzere burada yaşayan Sinop’luların yaşadıkları üzüntü ve travma ne olacak?

Birde öyle bir söz söylemediğini açıklayan ancak eleştiri oklarının hedefi haline gelen, siyasi linç yaşatılan Ahmet Gürses ve ailesinin yaşadıklarını düşünmek gerekir.

Her iki siyasetçinin de, siyasi ikballeri açısından yaşanan olayı kârhaneye çevirmediklerini çok iyi biliyorum.

Ancak bir taşla iki kuş vururum hesabı yapanların ekmeklerine yağ sürüldüğü aşikardır.

***

İkinci aşamada ise Fetöşçülerin maklubesi!!!

Maklube bahanesiyle Fetö üzerinden yıpratılmak istenen Ahmet Gürses, dün gerçekleştirdiği basın toplantısında dosta, düşmana gereken cevabı vermiş!!!

Fetöşün kucağına oturan bir çok kişinin yediği maklube, çok ucuz ve basit bir şekilde kârhanecilerin elinde patladı!!!

***

Üçüncü aşamaya gelince Pelitözü Gölpark’taki yel değirmeni yıkımında karşı karşıya gelen İl Özel İdaresi ile Bilecik Belediyesi…

Orman Genel Müdürlüğüne ait bir araziye zamanında yapılan yel değirmeni seyir terası, Pelitözü Gölpark’ın, İl Özel İdaresi tarafından Bilecik Belediyesine tahsis edilmesiyle ve Belediye yönetiminin el değiştirmesine dayanıyor.

Yeni Belediye yönetimi halkın Pelitözü Gölpark’a girişinin ücretli olmasını gündeme taşıdı ancak parti ve meclis içinde duyulan rahatsızlık tüm kamuoyuna yansıyınca R yapmak zorunda kaldı.

Daha sonrasında Pelitözü Gölpark’ta içkili mekanlara ruhsat verilmesi olayı gündeme geldi.

Kiralama ihalesine Orman Genel Müdürlüğüne ait arazi üzerinde bulunan yel değirmeni seyir terası eklenip müstecir tarafından yeni yapıların yapımı olunca kızılca kıyamet koptu.

İl Özel İdaresi yukarıdaki hususlar sebebiyle tahsise düşüldüğünü iddia ettiği şerhi gerekçe göstererek, Pelitözü Gölpark’ı geri istedi.

Orman Genel Müdürlüğünce İl Özel İdaresine gönderilen yazıya istinaden İl Özel İdaresi ekipleri yel değirmeni seyir terasını ve kaçak yapıları yıkmak istedi.

Belediye Başkanı Semih Şahin, Yardımcısı Ahmet Gürses ve Başkan Danışmanı Selçuk Erdağı ile birlikte yıkım için gelen İl Özel İdaresi avukatı ve çalışanlarına nezaket dışı söz ve tavırlar sergileyerek durumu kârhaneye çevirmek istediler.

Belediye mücavir alan içinde yapılan yapıyla ilgili olarak yapı ruhsatı olup olmadığını açıklayamamışken, mahkeme kararı olmamasını gerekçe göstererek yıkıma karşı çıktı.

Asayişi sağlamakla yükümlü Jandarma ise yetki alanı dışına çıkarak mahkeme kararını sorguladı ve yıkımı engelledi!!!

Aradan geçen kısa bir zaman sonunda İl Özel İdaresi ekipleri sabahın ilk saatlerinde yıkım için tekrar geldiklerinde ise Başkan, Yardımcısı ve Başkan Danışmanı yerine ağırlıklı olarak kendi dönemlerinde işe alınan Belediye çalışanları aldıkları emir ve aidiyet gereği yıkıma engel olmaya çalıştılar.

Görev alanı dışına çıkan ve ilk yıkımı engelleyen Jandarma’ya ise bi haller olmuş ki gerçek görevi olan asayişi sağladı!!!

Ve yıkım gerçekleşti.

Belediye çalışanları kendilerine karşı darp ve cebir uygulandığını iddia ederken bazılarının ise İl Özel İdare çalışanları ve Jandarmaya ağza alınmayacak galiz küfürler ettiği görüldü.

Mağduru oynayan Belediye yıkım alanına bir pankart astı ve sosyal medya aracılığıyla mağdur edildikleri algısına başladı hatta bazı paylaşımlarda “Adalet yıkıldığı an koca bi ülke yıkılır, gölette bizim, Belediye’de bizim, değirmende bizim” yazanlar ve altına yorum yapan Başkan Danışmanı Selçuk Erdağı’nın “İl Özel İdare de bizim, onlar farkında değil” şeklinde yorum yapması da büyük bir gaf olarak değerlendirildi.

***

Son aşamada ise dün yapılan KÖYDES seçimleriydi!!!

Geçen yıl yapılan seçimlerde

Ak Partili Osman Yılmaz 39

Ak Partili Zeki Kayadelen 27

CHP’li Zafer Kurnaz 25 oy almışlardı.

Dünkü seçimlerde ise

Ak Partili Osman Yılmaz 27

Ak Partili Zeki Kayadelen 43

CHP’li Zafer Kurnaz 27 oy aldılar.

İşte sevgili okuyucular haftanın ilk gününde ilin gündemini oluşturan konular ve gelişmeler bunlardan ibaretti.

Döngel kârhanesinden medet umanlar yerine memleket sevdalısı siyasetçilerin çoğalmasını bekliyorum.

2004 yılından sonra kabuğunu kıran ve her geçen gün  gelişmekte olan ilimizde bunların yerine birlik ve beraberlik rüzgarları esmelidir.

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.