BAŞKAN OCAK; “VEZİRHAN MODERN YAŞAM STANDARTLARINA KAVUŞUYOR” - Bilecik Birlik
SON DAKİKA

mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir

BAŞKAN OCAK; “VEZİRHAN MODERN YAŞAM STANDARTLARINA KAVUŞUYOR”

Göreve başladıkları günden bugüne kadar her alanda, belediyenin imkânları ölçüsünde, halka hizmet etmeye çalıştıklarını belirten Vezirhan Belediye Başkanı Hüseyin Ocak, gerçekleştirdikleri çalışmalarla ilgili Gazetemiz İmtiyaz Sahibi ve Yazı İşleri Müdürü Serdar Kara’ya açıklamalarda bulundu.

Bu haber 03 Mart 2020 - 19:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Göreve başladıkları günden bugüne kadar her alanda, belediyenin imkânları ölçüsünde, halka hizmet etmeye çalıştıklarını belirten Vezirhan Belediye Başkanı Hüseyin Ocak, gerçekleştirdikleri çalışmalarla ilgili Gazetemiz İmtiyaz Sahibi ve Yazı İşleri Müdürü Serdar Kara’ya açıklamalarda bulundu.

Altyapı çalışmaları başta olmak üzere özellikle belde halkının sosyal yaşamına katkı sağlayacak projelerle adından söz ettiren Belediye Başkanı Hüseyin Ocak, eğitim başta olmak üzere birçok alanda önemli işlere imza atmaya devam ediyor. Sanayi kuruluşlarının istihdamı konusunda oluşturduğu masayla beldede işsizlik sorununu da büyük ölçüde çözmüş durumda olan Başkan Ocak, imkânları çerçevesinde en iyi hizmetleri sunmak ve beldenin yaşam standartlarını daha üst seviyelere çıkarmaya çalıştıklarını söyledi.

“Altyapı İle ilgili Sorunları Ortadan Kaldırıyoruz”

Kanalizasyon, doğalgaz ve içme suyu gibi altyapı sorunlarını ortadan kaldırarak Vezirhan’ı sağlıklı bir altyapıya kavuşturmaya çalıştıklarını söyleyen Vezirhan Belediye Başkanı Hüseyin Ocak, yürüttükleri çalışmalarla ilgili, “Altyapı çalışmaları kapsamında gerçekleştirdiğimiz kanalizasyon çalışmalarının yanında doğalgaz çalışmalarımız da devam ediyor. Kayalar mahallemizin doğalgaz sorununu çözdük. Beldemizin doğalgaza kavuşması için bize desteklerini esirgemeyen, her türlü engeli aşmamızda yardımcı olan, bu işin mihmandarlığını yapan hemşerimiz Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Fatih Dönmez’e, hep birlikte daha iyiye daha güzele anlayışı ile desteklerini esirgemeyen Bilecik Milletvekili Sayın Selim Yağcı’ya, mensubu olmaktan şeref duyduğum MHP İl Teşkilat Başkanımız Sayın Fatih Yaşar’a, ve bizlere destek veren herkese teşekkür ediyorum. Kanalizasyon ve doğalgaz çalışmaları ile beraber Vezirhan’ın merkezinde elektrik hatları yer altına alınıyor. Biz yer hazır bozulmuşken, kazılmışken bunların hepsini bir arada çıkartalım, yerin altında bir tane bile sorun bırakmayalım dedik. Bizim yaptığımız yağmur kanalları, yeni kanalizasyon hatları, su hatları, yeni logarlar ve yeni mazgal çalışmalarımız var. Bunun yanında içme suyu konusunda alternatif içilebilir su kaynakları aramak için başlattığımız çalışmalarımız da devam ediyor.” açıklamasında bulundu.

“Daha Yaşanılabilir Bir Vezirhan Oluşturmaya Çalışıyoruz”

Vezirhan’ın daha yaşanılabilir bir belde haline gelmesi ve daha güzel bir görünüme bürünmesi için gece gündüz çalıştıklarını belirten Başkan Hüseyin Ocak, “Altyapısını tamamladığımız yerlerde üst yapı çalışmalarımızı da hızlı bir şekilde gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Doğalgaz çalışmaları nedeni ile bozulan cadde ve sokaklarımızda iyileştirme, tamirat ve yenileme çalışmaları gerçekleştirerek yollarımızı daha kullanışlı ve modern bir hale getiriyoruz. Üstyapı çalışmalarımız kapsamında Vezirhan Tesislerimizde çevre düzenleme ve tesis iyileştirme çalışmaları gerçekleştirdik. Belde içerisinden geçen Karasu Çayında oluşan yabani ot ve bitkileri temizleme çalışmalarıyla çayımızı ıslah ederek daha temiz ve güzel bir görüntüye kavuşturduk. Yine camilerimizin çevre düzenleme çalışmalarını yaparak beldemizdeki muhtelif yerlerde ağaçlandırma çalışmaları gerçekleştirdik. Bunun yanında ihtiyaç duyulan mahallelerimizdeki cadde ve sokaklarımızda da parke çalışmalarımızı gerçekleştirmeye çalışıyoruz.” dedi.

“Gönülleri Kazanabiliyorsak Ne Mutlu Bizlere”

Kapılarının sonuna kadar açık olduğu bir belediyecilik anlayışı ile Vezirhan’a hizmet için var güçleri ile çalışmaya devam ettiklerini söyleyen Belediye Başkanı Hüseyin Ocak, sosyal belediyecilik alanında gerçekleştirdikleri çalışmalarla ilgili ise “Beldemizde de çocuk sahibi olan ailelerimizin sevinçlerine ortak oluyor, çam sakızı çoban armağanı hediyemizi takdim ediyor ve tebrik ediyoruz. Cenaze hizmetlerinde biz vatandaşların bütün ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Mezar kazımı, nakli, mezarın içerisine konulacak malzemeler, ikramlar ve kefen
hizmetlerini ücretsiz bir şekilde belediye olarak veriyoruz, eskiden de yapılan bir uygulamaydı biz üstüne koyarak devam ettiriyoruz. Ayrıca hastalarımızı evinden alıyoruz ve hastaneye götürüyoruz. Tekrar alıp evine teslim ediyoruz bu devam eden bir hizmetimiz. Biz her zaman vatandaşlarımızın yanında olmaya onlarla iç içe olup talep ve beklentilerini birinci ağızdan almaya gayret ediyoruz. Eğitim bizim önem verdiğimiz konuların başında geliyor. Okullarımızın, öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin her zaman yanındayız. Belediye olarak her türlü yardımı ve desteği vermeye devam edeceğiz. Vezirhan Ortaokulu tarafından ‘Sağlığa pedal çevir’ projesi kapsamında obeziteye
dikkat çekmek amacıyla düzenlenen bisiklet turuna katılarak okulumuzla birlikte bu konuda farkındalık oluşturmaya çalıştık. Yaptığımız çalışmalarla gönüllerini kazanabiliyorsak ne mutlu bizlere. Bütün amacımız beldemizde yaşayan vatandaşlarımıza daha iyi ve daha kaliteli hizmetler sunabilmektir.” açıklamasında bulundu.

“Kuruluştan Kurtuluşa”

“Tarihini bilmeyen milletler yok olmaya mahkûmdur” sözünden yola çıkarak gençlerimize şanlı tarihimizi anlatmak ve ülkemize hayırlı bireyler olmalarını sağlamak hepimizin görevidir. Bu sebeple gelişen teknoloji ve değişen sosyal ortam sayesinde algıları farklı yönlere kayan evlatlarımıza yaptığımız bu protokol sayesinde milli bilinç aşılamayı amaçlıyoruz. Bu düşüncelerle, milli birlik ve beraberliğimize daha çok ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde gelecek nesillerimizin milli değerlerimize daha fazla sahip çıkmasını sağlamak ve yüce milletimizin zaferlerle dolu tarihini yerinde öğrenmeleri için beldemiz ilköğretim okulu öğrencilerimizi eğitim öğretim sezonu içerisinde Ankara, Çanakkale ve ilimiz içerisinde bulunan manevi ve tarihi değeri yüksek bölgelere götüreceğiz. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptığımız Kuruluştan Kurtuluşa protokolü 5 yıllık olup 5 yıl boyunca okulumuzdan mezun olacak öğrencilerimiz ve 4. Sınıf öğrencilerimiz her yıl planlayacağımız Ankara, Çanakkale ve il gezilerinden faydalanacaktır. Yapılacak olan geziler ve tarihleri ayrıca duyurulacaktır.

Vezirhan’da Yardım Butiği Açıldı

Vezirhan Belediyesi tarafından ihtiyacı olan insanların ihtiyaçlarını karşılayabileceği yardım butiği açıldı. Bu butikte çocuk, genç, yaşlı herkes için kıyafet ve ayakkabıların yanı sıra, kırtasiye malzemeleri, okul çantası, bebek bezi, şampuanı, biberonu ve kıyafeti gibi birçok ürün bulunuyor. İhtiyaç halinde zimmet karşılığı kullanılacak tekerlekli sandalye ve hasta yatağı da yardım butiğinde bulunan ürünler arasında. Vezirhan Belediyesinin açtığı butik sadece giyim ürünleri ile sınırlı değil, butikte birçok çeşit gıda ürünleri ve konserveler de bulunuyor.

Vezirhan Belediye Başkanı Hüseyin Ocak sosyal medya üzerin paylaştığı videosunda “Sevgi Odası” ismini verdikleri birimi tanıttı.

Başkan Ocak, yardım amaçlı kurulan birimde, ihtiyaç sahiplerine yardım etmek isteyen vatandaşların da yardımlarını kabul ettiklerini belirtti.

Başkan Ocak, konuya ilişkin yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi; Belediyemiz bünyesinde kurmuş olduğumuz, adına “Sevgi Evi”, “Sevgi Odası” diye tabir ettiğimiz bir birimimizi sizlere tanıtmak istiyorum. Belediyemiz bünyesinde ihtiyaç sahiplerine, ihtiyaç duyduğu her alanda yardım etmek amacıyla mağaza, butik anlayışıyla bir oda kurduk. Bu odamız değerli vatandaşlarımıza hizmet etmesi için, ihtiyaç sahiplerine hizmet vermesi için çeşitli alanlarda bundan sonra hizmet verecektir. Yeni doğan çocuklara bebek bezi, biberonları, şampuanları, ayakkabıları, ihtiyaç sahiplerine battaniyeler, yetişkinler için kazak, gömlek, pantolon gibi eşyalarımız var. Çocuklar için okul çantaları, kırtasiye malzemelerimiz bulunuyor. Konservelerimiz, gıda malzemelerimiz var. İhtiyaç duyulduğunda zimmet karşılığında verilmek üzere tekerlekli, sandalye ve hastane yatağımız var. Değerli Vezirhan vatandaşlarımızdan ihtiyaç sahibi olanları butiğimize davet ediyoruz. Vatandaşlarımız buradan üstüne neyi yakıştırıyorsa, kendi bedenine uygun bütün eşyalar onları bekliyor. İhtiyaç sahiplerini buraya bekliyoruz. Bu işin iki aşaması var, bizler ihtiyaç sahipleri için burayı kurduk ama yine ihtiyaç sahiplerine yardım etmek için vatandaşlarımız varsa onları da aracı kılıyoruz buraya yardımlarını da kabul ediyoruz. Bu proje Vezirhan’ımıza hayırlı uğurlu olsun”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.