8 Nisan 2020

Bilecik Birlik

Gücü adında

Şehitler için mevlit okutuldu, İdlib’e yardım tırları uğurlandı

Suriye'nin İdlib kentinde rejim unsurlarının saldırısında şehit olan askerler için mevlit okutuldu ve İdlib'e dualarla 4 tır un gönderildi. Bilecik esnafı tarafından başlatılan ve vatandaşın da katkı verdiği kampanyayla İdlib kentinde rejim unsurlarının saldırısı sonucu şehit olan askerler için il merkezinde 3 cami, 2 mescit de eşzamanlı mevlit okutuldu ve 4 bin kişilik pilav dağıtıldı. 
Suriye’nin İdlib kentinde rejim unsurlarının saldırısında şehit olan askerler için mevlit okutuldu ve İdlib’e dualarla 4 tır un gönderildi.
Bilecik esnafı tarafından başlatılan ve vatandaşın da katkı verdiği kampanyayla İdlib kentinde rejim unsurlarının saldırısı sonucu şehit olan askerler için il merkezinde 3 cami, 2 mescit de eşzamanlı mevlit okutuldu ve 4 bin kişilik pilav dağıtıldı.
   
Kayıboyu Camiinde Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda mevlit okundu, ilahiler söylendi. İl Müftü Vekili Mustafa Topal tarafından dua yaptırıldı.
Namaz çıkışı, esnaf ve vatandaşların katkılarıyla hazırlanan pilavı Vali Bilal Şentürk dağıttı.
Bilecik Valiliği himayesinde ve İl Müftülüğü koordinasyonunda “Bir aradayız, İdlib’in yanındayız” yardım kampanyası kapsamında toplanan 4 tır un, Kayıboyu camisi önünde dualarla ve tekbirlerle İdlib’e uğurlandı.
Vali Bilal Şentürk, daha önce de İdlib’e bir tır un,  Elazığ’a da 2 tır yardım gönderdiklerini anımsatarak, şöyle konuştu:
”Ne zaman zorda kalan bir insanımız olsa bu millet yardım severliğini her zaman göstermiştir. Bilecik hassasiyetini her noktada gösteriyor. Katkılar her kesimden geldi, az olandan da geldi çok olandan da geldi. Esas olan, olandan verebilmektir veya az bile olsa verebilmektir. Bu yönüyle cömertliğini, merhamet duygusunu Bilecikli bir kere daha gösteriyor. Biz hem bu dünyada, hem öbür dünyada verilenin karşılığını fazlasıyla geriye döneceğine inanıyoruz ve biliyoruz. Bu tür hayırlara devam edelim.  Birbirimize daha sıkı sevgi ve muhabbet ile sarılalım, birbirimizi tutalım ve tefrikaya düşmeyelim. Vatanımız, bayrağımız, milletimiz, devletimiz, insanlık, ve inancımız için her türlü fedakarlığa hazırız. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.”