1 Nisan 2020

Bilecik Birlik

Gücü adında

BAŞKANIN PROJESİNİ DESTEKLİYORUM

Dün itibariyle iş makinelerince yıkımına başlanan eski Belediye Kültür Sitesi ve çay bahçesinin olduğu alana yapılması planlanan projeye start verildi.

Dün itibariyle iş makinelerince yıkımına başlanan eski Belediye Kültür Sitesi ve çay bahçesinin olduğu alana yapılması planlanan projeye start verildi.

Şehrin ortasında yer alan genel olarak nişanların, kına gecelerinin, düğünlerin yanı sıra siyasi parti kongreleri, kermesler ve daha bir çok etkinliğe ev sahipliği yapmış olan Belediye Kültür Sitesi ve Çay Bahçesinde, ağaçlar altında oturup çay içmek bu şehirde yaşayan bir çok insanın yaşadığı bir durumdur.

Yaklaşık 2 ay evvel ofise gelirken ayaküstü çay içmek için uğradığım çay bahçesinde Belediye çalışanları dikkatimi çekmişti.

Tanışınca mimar olduğunu öğrendiğim şehir dışından gelen bayana ve Belediye çalışanına proje hakkında tek sorum olmuştu.

Proje için kaç adet ağaç kesilecek?

Ağaç kesilmeyecek aksine yeni ağaçlar olacak cevabını aldıktan sonra projeyi görmeden, detaylarını incelemeden “Ben bu projeyi destekliyorum. Bunun iki ana sebebi var. Birincisi ağaçların kesilmeyecek olması, ikinci sebep ise son zamanlarda çay bahçesinin, her türlü fitne, fesat, dedikodu merkezi haline gelmesidir” demiştim.

Sonra ki süreçte Kent Konseyi Başkanı Seyfi Özgen ağabeyin whatsapp’tan gönderdiği proje sunum davetine şehir dışında olmam sebebiyle icap edememiştim.

Proje hakkında Bilecik Belediye’sinin sosyal medya hesaplarından paylaştığı görseller ve yukarıda bahsettiğim mimar bayanın anlatımları kadar bilgi sahibiyim.

Bugüne kadar Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin ve ekibini genel klasmanda eleştiren tek gazete ve gazeteciyim ancak Bilecik Belediye başkanı Semih Şahin’in bu projesini sonuna kadar destekliyorum.

Projenin aslına uygun bir şekilde uygulanacağını ümit ediyorum.

Son söz olarak, çocukluğumuzda Halk Eğitim Binası olarak kullanılan yerde merdivenlerde CHP amblemleri vardı.

Umarım Bilecik Belediyesi yapacağı projede böyle bir hataya düşmez herhalde…