1 Nisan 2020

Bilecik Birlik

Gücü adında

OSMANELİ BELEDİYESİ KORONAVİRÜS İLE MÜCADELEYE DEVAM EDİYOR

Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, koronavirüs salgınına karşın alınan tedbirlere dikkat çekerek, "Eğer bizler tedbirlere uymazsak felaket olur. Lütfen uyarılara dikkat edelim. Tüm dünyanın virüse karşı çare aradığını ve ölümlerin giderek arttığını unutmayalım" dedi. 

Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, koronavirüs salgınına karşın alınan tedbirlere dikkat çekerek, “Eğer bizler tedbirlere uymazsak felaket olur. Lütfen uyarılara dikkat edelim. Tüm dünyanın virüse karşı çare aradığını ve ölümlerin giderek arttığını unutmayalım” dedi.

Osmaneli halkına çağrıda bulunan Başkan Münür Şahin, vatandaşları uyardığı yazılı açıklamasında şunları kaydetti:

“Dünyada hızla yayılan ve hala tedavisinde çaresiz kalınan koronavirüse yakalananların ve ölümlerin giderek arttığını maalesef yaşıyoruz. Özellikle yurt dışından gelenlerin kurallara, karantina sürelerine uymalarının çok önemli olduğunu görüyoruz. Bugüne kadar ülkemizde de bu virüse yakalananların özellikle yurt dışından gelenlerden virüsü kaptıkları açıklandı.

İlçemizde de yurt dışından gelenlerin özellikle karantina süresine harfiyen uymaları hem kendileri hemde aileleri için çok önemli. Dünyanın en gelişmiş ülkelerini, güçlü olduğunu bilerek diğer ülkeleri ezen ve onların halklarını katleden zalim devletlerinde bu hastalık karşısında çaresiz kaldığını görüyoruz. İslam ülkelerini kardeş kavgalarına iterek sırf kendi çıkarları için onları bölen ve katleden AB ülkelerinin de bu virüs karşısında eli kolu bağlı kaldığını görüyoruz. Dünya büyük bir sınavdan geçiyor. Dünya’da durum, gerçekten çok vahim. Türkiye koronovirüse karşı başlangıcından itibaren gerekli önlemleri aldı. Özellikle sağlık bakanımız ve ekibi konuyu çok ciddiye aldı ve süreci çok iyi yönetti. Şu an geldiğimiz noktada yurt dışından gelen vatandaşlarımızdan kaynaklı az da olsa hastalıklar başladı. Hükümetimiz sürekli halkımızı uyararak alınan tedbirleri açıklıyor. Halkımıza düşen bu kurallara harfiyen riayet etmeleri. Yoksa bu virüsün çok acımasız olduğunu unutmayalım. İnsanların ciğerlerine ve boğazlarına yapışan virüsle çok acı çekerek öldüklerini görüyor, izliyoruz.

Osmaneli Belediyesi olarak sağlık bakanlığımızın ve içişleri bakanlığımızın aldığı tedbirlere özenle uymamız gerekiyor.Unutmayalım birimizin yapacağı hatanın, dikkatsizliğin bedelinin çok ağır olduğunu aklımızdan çıkarmayalım. Belediye olarak okullarımızı, MYO, Camileri, parkları, şirketleri, caddeleri, pazarı, kısaca kritik olan her yeri ilaçlamaya devam ediyoruz. Allah yardımcımız olsun” ifadelerini kullandı.