4 Nisan 2020

Bilecik Birlik

Gücü adında

STK VE HEMŞEHRİ DERNEKLERİNDEN TUGAY KOMUTANLIĞINA BAŞSAĞLIĞI ZİYARETİ

İlimizin önde gelen sivil toplum kuruluşları ve hemşehri dernekleri İdlip şehitlerimiz sebebiyle 2. Jandarma Tugay Komutanlığını ziyaret ederek Tugay Komutanı Tuğgeneral Recep Yalçınkaya'ya başsağlığı ziyaretinde bulundular.

İlimizin önde gelen sivil toplum kuruluşları ve hemşehri dernekleri İdlip şehitlerimiz sebebiyle 2. Jandarma Tugay Komutanlığını ziyaret ederek Tugay Komutanı Tuğgeneral Recep Yalçınkaya’ya başsağlığı ziyaretinde bulundular.

Ziyaretle ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Diriliş kuruluş ve kurtuluşun şehri Bilecik’te önde gelen sivil toplum kuruluşları hemşehri ve kültür dernek başkanlarımız ile birlikte 2. Jandarma Tugay komutanımız Tuğgeneral Recep Yalçınkaya paşamıza ziyarette bulunduk.

Ziyaretimizde 2. Tugay komutanımız Tuğgeneral Recep Yalçınkaya komutanımıza İdlip şehitlerimiz için başsağlığı ve gazilerimiz için şifalar diledik ayrıca Türk milleti olarak her daim ordumuzun askerimizin güvenlik güçlerimizin Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu ilettik.

Tugay komutanımız Recep Yalçınkaya paşamızın dernek başkanlarımıza olan ilgilerine ve nezaketlerine teşekkürlerimizi sunarız.

Allah Türk askerimizi korusun ve her daim muzaffer eylesin inşallah.”

Ziyarete katılan sivil toplum kuruluşu ve dernekler ise şöyle;

Bilecik Erzurumlular Derneği

Bozüyük Erzurumlular Derneği

Bilecik Sinoplular Derneği

Bilecik Karadenizliler Derneği

Bilecik Pazarcıklılar Derneği

Bilecik Gölpazarlılar Derneği

Bilecik Abhaz Derneği

Bilecik Sarmaşıklılar Derneği

Bilecik Kurtköylüler Derneği

Bilecik Kızıldamlılar Derneği

Bilecik Yeniköy Girişimci Kadınlar Derneği

Bilecik Kapaklılar Derneği

Bilecik Edebali Derneği