1 Nisan 2020

Bilecik Birlik

Gücü adında

İL GENEL MECLİSİ’NDEN ŞEHİTLERİMİZ İÇİN ORTAK BİLDİRİ

Bilecik İl Genel Meclisi üyeleri, Mart ayı Meclis ilk oturumunda ortak bir metne imza atarak İdlib bölgesinde şehit düşen Mehmetçiklerimiz için basın açıklaması yaptı.

Bilecik İl Genel Meclisi üyeleri, Mart ayı Meclis ilk oturumunda ortak bir metne imza atarak İdlib bölgesinde şehit düşen Mehmetçiklerimiz için basın açıklaması yaptı.

Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkan vekili Mesut Çetin, Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkan vekili, Osman Varolu, Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkan vekili Hüseyin Elmas ve İYİ Parti Grup Başkan vekili Mehmet Yılmaz imzalı ortak metni İl Genel Meclisi Başkanı Osman Yılmaz okudu.

Yapılan yazılı açıklamada; “Mübarek Regaip Kandili gecesinde bu şanlı vatanı savunmak için göreve giden Mehmetçiğimiz İdlib’de şehit düştü. Başta şehitlerimizin aileleri olmak üzere yüce Türk Milletinin başı sağ olsun. Gazilerimize acil şifalar dileriz. Dualarımız, ülkemizi terör belasından korumak ve milletimize bir zeval gelmesini engellemek için canları pahasına Suriye’de görev yapan askerlerimiz ile birlikte. Rabbim bir daha böyle acı veren olayları ülkemize yaşatmasın. Askerimizi ve ordumuzu bu haklı mücadelede muzaffer eylesin.

Bu alçakça saldırı ile bu cennet vatanımızın sınırlarını bekamızı tehdit eden hain oyunlara seyirci kalınamaz. Devletimiz ve milletimizin bütün fertleri ile birlik ve beraberlik içinde şehit olan askerlerimizin kanı yerde bırakılmayacaktır. Ezelden beridir hür yaşamış bu yüce Türk Milleti son ferdine kadar canıyla, kanıyla ve bütün varlığıyla yaşadığımız, vatanımız dediğimiz topraklara sahip çıkılacaktır.” ifadelerine yer verdi.