30 Mart 2020

Bilecik Birlik

Gücü adında

Vali Şentürk: ”Bilecik’te birlikte kamu görevi yapıyoruz”

Vali Bilal Şentürk, İl Genel Meclisinin Şubat ayı birleşiminin kapanış toplantısına katıldı. Vali Şentürk, İl Özel İdaresi İl Genel Meclisi Toplantı Salonu'nda, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Mehmet Akil Şahin, İl Genel Meclis Başkanı Osman Yılmaz ve üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, meclis üyelerinin ve İl Özel İdare personelinin hedefinin Bilecik'e hizmet etmek olduğunu belirtti. 
Vali Bilal Şentürk, İl Genel Meclisinin Şubat ayı birleşiminin kapanış toplantısına katıldı.
Vali Şentürk, İl Özel İdaresi İl Genel Meclisi Toplantı Salonu’nda, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Mehmet Akil Şahin, İl Genel Meclis Başkanı Osman Yılmaz ve üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, meclis üyelerinin ve İl Özel İdare personelinin hedefinin Bilecik’e hizmet etmek olduğunu belirtti.
Hizmet için birlik ve beraberlik içinde olacaklarını ifade eden Vali Şentürk, ”Kamu adına, kamuoyunun güvenini sarsacak bir işimiz olmamalı. Verdiğimiz bir söz varsa onu yerine getirmeliyiz. Şeffaf ve güvenilir olalım. Taleplerin doğru ve gerçekçi oluşunu göz önünde bulundurarak karar verelim. Aciliyet arz eden konular birinci önceliklerimiz. Bunun yanında ekonomik olarak üretken olan köylerimize öncelik vermeliyiz. Bilecik’te birlikte kamu görevi yapıyoruz. Merkez ve ilçelerde yalnız yaşayan yaşlılarımız var. Evde bakım hizmetiyle yaşlılarımızın bakımlarını yapılması konusunda bir çalışmamız olacak. Genel kararlarımızı daha çok kitleye hitap eden boyutları göz önünde bulundurarak sıralamamızı yaparsak daha faydalı olacağını düşünüyorum.” dedi.
Bilecik’in iki farklı noktasında köylünün ürettiği ürünleri pazarlayabileceği ”köylü pazarı” alanı oluşturmak istediklerini anlatan Vali Şentürk, ”Tarımsal potansiyelimizi en iyi şekilde değerlendirelim. Kırsal kesimde tarımsal üretimimizi artırmak amacıyla başlattığımız ceviz üretiminin yaygınlaştırılması projesi kapsamında Orman Bölge Müdürlüğü de 50 bin fidan dağıtacak. Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüz de farklı alanlarda çalışmalarını sürdürüyor.” diye konuştu.
Vali Şentürk, Bilecik’in bölgenin göz bebeği pozisyonunda bulunduğunu vurgulayarak, katma değeri yüksek üretim yapan sanayicileri Organize Sanayi Bölgelerinde (OSB) yatırım yapmaya davet etti.