1 Nisan 2020

Bilecik Birlik

Gücü adında

İYİ PARTİ’Lİ NECMİYE BEGEN’DEN BAŞKAN TEKİN’E YAYLIM ATEŞİ

31 Mart yerel seçimlerinde Millet İttifakı Pazaryeri Belediye Başkan Adayı Necmiye Begen, Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin'in Ak Partiye katılması sonrasında Başkan Tekin'i yaylım ateşine tuttu.

31 Mart yerel seçimlerinde Millet İttifakı Pazaryeri Belediye Başkan Adayı Necmiye Begen, Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin’in Ak Partiye katılması sonrasında Başkan Tekin’i yaylım ateşine tuttu.

Millet İttifakının İYİ Parti’li adayı Necmiye Begen’in yapmış olduğu açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Adam olmak, bir gruba dahil olmak değil bir duruşa sahip olmaktır.

Sayın Cumhurbaşkanı hani bizim trenden inen bir daha binemez demişlerdi, demek ki trenin ortasına ek bir vagon eklemişler.

Sayın Zekiye Tekin’de mağdur edebiyatıyla çıktığı yolda, biraz göz yaşı, biraz dram, birazda yalandan iman görüntüsü ile Pazaryeri’nde ara sıcak bir Belediye Başkanı olarak trenin ortasına eklenen vagona, siyasetin pinokyosu olarak binmiştir.

Seçim öncesi sayın Zekiye Tekin hanımefendinin seçim kazandıkları takdirde Bursa’dan bir abisi tam teşekküllü ambulans verecekti.

Pazaryeri halkı olarak bunu sorgulayalımmı?

Ben Pazaryeri’nin bir evladı olarak soruyorum; Seçim öncesi vaatlerinin hangisini gerçekleştirdi? Hani başka bir partiye geçmek yoktu.

Neden geçti dersiniz?

Bence irade ve yönetim acizliğinden.

Biz İYİ Parti olarak başta ilçe başkanım ve teşkilatım olarak, temiz ve samimi duygularla memlekete bir şeyler yapabilmek için yola çıkmıştık.

Bizler bir seçim kaybettik ama hamdolsun onurumuz ve şerefimiz yerinde…

Ak Parti’ye çalışan Cumhuriyet  Halk Partililere soruyorum; Hani ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere kurduğu Cumhuriyetin yılmaz bekçileriydiniz…

Şimdi Cumhuriyet Halk Partililere “AK CUMHURCULAR” mı diyeceğiz?

Olmadı kardeşim olmadı.

Ama biz Cesurlar ve İyiler hareketi olarak ilelebet Cumhuriyetin yılmaz bekçileriyiz.

Ayrıca eski Belediye Başkanımız sayın Muzaffer Yalçın bey’i onurlu davranışından dolayı tebrik ediyorum.

Ne Mutlu Türküm diyene..”

Necmiye Begen