1 Nisan 2020

Bilecik Birlik

Gücü adında

AK PARTİ KADIN KOLLARI BAŞKANI FATMA ERCAN OLDU

Bilecik’te Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Avukat Ümran Erdoğan Karayiğit görevinden ayrıldığını duyurdu. Dün öğle saatlerinde Ak Parti Genel Merkezine çağrılan, Şerife Çakır Kaplan, Zeynep Bakırkaya ve Fatma Ercan, Genel Merkez Kadın Kollarında yapılan görüşmelerin ardından yeni Kadın Kolları Başkanı olarak Fatma Ercan olarak belirlendi.

Bilecik’te Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Avukat Ümran Erdoğan Karayiğit görevinden ayrıldığını duyurdu.

Dün öğle saatlerinde Ak Parti Genel Merkezine çağrılan, Şerife Çakır Kaplan, Zeynep Bakırkaya ve Fatma Ercan, Genel Merkez Kadın Kollarında yapılan görüşmelerin ardından yeni Kadın Kolları Başkanı olarak Fatma Ercan olarak belirlendi.

Gazetemizin dün 13.57’de whatsapp haber grubu üyelerine servis ettiği “Yeni kadın kolları başkanı Fatma Ercan oldu” haberi üzerine hareketli saatlerin yaşandığı Ak Parti’den akşam saatlerinde beklenen açıklama geldi.

Bilecik’te AK Parti Kadın Kolları Başkanı görevini  06.02.2017 tarihinden bu yana sürdüren Avukat Ümran Erdoğan Karayiğit akşam saatlerinde görevini bıraktığını sosyal medya hesabından duyurdu.

Karayiğit, ”06.02.2017 tarihinden bu yana gururla ve onurla yürütmekte olduğum Ak Parti Bilecik İl Kadın Kolları Başkanlığı görevimi, aynı yolda birlikte yürüdüğüm ve yürümeye devam edeceğim kıymetli dava arkadaşım Fatma Ercan hanımefendiye devretmiş bulunuyorum. Başarısı daim olsun.” ifadesinde bulundu.

Fatma Ercan, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Cumhur İttifakı Bilecik Belediye Meclis Üyesi Adayı olmuştu.