9 Nisan 2020

Bilecik Birlik

Gücü adında

CHP’DE 4. METİN YAŞAR DÖNEMİ

CHP İl Başkanı dördüncü kez Mehmet Metin Yaşar oldu. CHP 37. olağan il kongresi gerçekleştirildi. Mehmet Metin Yaşar ile Erdoğan Tüfenkçi'nin, il başkanlığı için yarıştığı heyecanlı seçimde kazanan isim Mehmet Metin Yaşar oldu.

CHP İl Başkanı dördüncü kez Mehmet Metin Yaşar oldu. CHP 37. olağan il kongresi gerçekleştirildi. Mehmet Metin Yaşar ile Erdoğan Tüfenkçi’nin, İl Başkanlığı için yarıştığı heyecanlı seçimde kazanan isim Mehmet Metin Yaşar oldu.

Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen kongrede 182 kayıtlı delegeden 178’i katılım sağladı. Oy kullanma işlemi sonucunda Mehmet Metin Yaşar 125 oy, Erdoğan Tüfenkçi 52 oy aldı 1 oy geçersiz sayıldı.

Bu sonuçlara göre Mehmet Metin Yaşar, dördüncü kez İl Başkanı oldu.

Seçimi kaybeden Erdoğan Tüfenkçi’nin listesinde Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin kurultay delegesi olarak yazılırken, Bozüyük Belediye Başkanı Talat Bakkalcıoğlu’nun da bu listede kurultay delegesi olarak yazıldığı ancak iradesi dışında yazıldığı gerekçesiyle silindiği öğrenildi. 

M. Metin Yaşar’ın listesinde yer alan kurultay delegeleri kendisiyle birlikte Osmaneli İlçe Başkanı İsmail Er, Bozüyük İlçe Başkanı İhsan Esel, Merkez İlçe Başkanı Berna Pamukçu oldu.