“BAYIRKÖY BİLECİK VE BÖLGENİN PARLAYAN YILDIZI OLACAK” - Bilecik Birlik
SON DAKİKA

mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir

“BAYIRKÖY BİLECİK VE BÖLGENİN PARLAYAN YILDIZI OLACAK”

31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde 3’üncü kez Bayırköy Belediye Başkanlığına seçilen Mustafa Yaman, ilk iki dönemde gerçekleştirdikleri yatırımlarla Bayırköy’e yeni bir kimlik kazandırdıklarını, yeni dönemde ortaya koydukları 11 yaşam projesi ile de Bayırköy’ü Bilecik ve bölgenin parlayan yıldızı haline getireceklerini söyledi.

Bu haber 29 Ocak 2020 - 23:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde 3’üncü kez Bayırköy Belediye Başkanlığına seçilen Mustafa Yaman, ilk iki dönemde gerçekleştirdikleri yatırımlarla Bayırköy’e yeni bir kimlik kazandırdıklarını, yeni dönemde ortaya koydukları 11 yaşam projesi ile de Bayırköy’ü Bilecik ve bölgenin parlayan yıldızı haline getireceklerini söyledi.

Yaptıkları her yatırımda Bayırköy’ü daha ileriye nasıl götürebiliriz çabası içinde olduklarını belirten Belediye Başkanı Mustafa Yaman, Bayırköy için her şeyin en iyisini yaparak, gelecek nesillere daha güzel ve daha yaşanılabilir bir Bayırköy bırakacaklarını söyledi. Bu kapsamda gerçekleştirdikleri başarılı projelerin yenilerini eklemeye devam ettiklerini kaydeden Başkan Mustafa Yaman, ‘11 Yaşam Projeleri’ başlığı altında Bayırköy’e değer katacak projeler ürettiklerini ifade ederek bu projelerle ilgili Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Serdar Kara’ya şu bilgileri verdi: “Son seçimlerde vaatlerimizin arasında “11 YAŞAM” projemizi hayata geçirdiğimizde Bayırköy Beldemiz, Bilecik İlimizin parlayan yıldızı olacaktır. Bu projelerimiz içinde yer alan önemli projelerden biri olan Hamam Projesi ile geçmişte Bayırköy’de olan hamam kültürünü daha modern haliyle halkımızın hizmetine sunacağız. Saunası, havuzu, spor salonu, dinlenme ve misafir salonları ile çok amaçlı olarak kullanılacak hamamımızı Bilecik ilimizin aranan ve en çok uğrak yerlerinden biri olarak halkımızın hizmetine sunacağız. 11 YAŞAM içinde yer alan diğer bir projemiz Yöresel Ürünler Satış Merkezi. Beldemizde yapılan ve lezzeti ile aranan ürünler, merkezimizde halkımız tarafından sağlıklı koşullarda üretilecek ve satışı yapılarak halkımıza ek gelir kaynağı olacaktır.

Diğer bir önemli projemiz ise Konut projesi

Bayırköy’de son yıllarda yaşanan konut sıkıntısına son vermek adına daha önce yaptığımız, 6 adet konuta ilave olarak 60 adet yeni konutu beldemize kazandıracağız. Halkımızın isteklerine cevap bulabilecekleri, modern ve doğalgazlı konutları uygun fiyatlarla halkımıza sunacağız. 11 YAŞAM içindeki bir diğer proje ise “Millet Bahçesi” projesi. Beldemizdeki Doğandere denen mevkideki kanal ıslah çalışması ile birlikte yine gölet projemizin tamamlanmasıyla, bu mevkide halkımıza layık, onların güzel vakit geçirebilecekleri dinlenme ve mesire alanı olarak Millet Bahçemizi inşa edeceğiz. 11 Yaşam projeleri kapsamında tarım ile beldemizde seracılığı ön plana çıkartıp, yılın 12 ayında sebze üretiminin yapılacağı yeni iş sahaları açılarak daha modern bir tarıma adım atacağız. Yine 11 YAŞAM tarımın içinde yer alan zeytinyağı sıkma ve paketleme, zeytin, salça, makarna paketleme vb. gibi çok yönlü atölyelerin bulunduğu kuru gıda tesisi yaparak halkımıza istihdam sağlayarak yeni gelir kaynağı sağlanmış olacak. Bayırköy beldesi verimli arazilere sahip olmasına rağmen son yıllarda tarıma gösterilen önem azalma göstermiştir. Bizler bu verimli toprakları tekrar canlandıracağız. 11 YAŞAM içindeki soğuk hava deposuyla da seralarımızda üretilen ürünlerin tesislerimizde işlenerek, daha uzun süreli saklanması ve kış aylarında da satışını yapma imkânını sağlayacağız.”

“DAHA İYİ BİR GELECEK İÇİN, DURMADAN ÇALIŞIYORUZ”

“Daha iyi, daha kaliteli bir gelecek için, durmadan çalışıyoruz” sloganı çerçevesinde Bayırköy’ü daha da ilerilere taşıyacak yatırımlar gerçekleştirdiklerini ifade eden Bayırköy Belediye Başkanı Mustafa Yaman, bu yatırımlarla ilgili gazetemize şu bilgileri verdi:

Çılgın Proje Devam Ediyor

Bayırköy’ün çehresini ve vizyonunu değiştirecek en önemli projelerimizin başında gelen ve çılgın proje olarak adlandırılan tren yolu deplase çalışmaları ile ilgili projemiz devam ediyor. Yapmış olduğumuz girişim ve çalışmalar neticesinde Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı, Bilecik eski dönem Milletvekilimiz Sayın Halil Eldemir’in de katkılarıyla proje hayata geçti. Çılgın Proje, beldemiz için, gelecek nesillerimiz için gurur kaynağı olacaktır. Proje bitiminde, ıslah edilen ve yatağı değişen Karasu (Sorgun) Çayının kenarlarında yapılacak mesire alanları ve yürüyüş yolları, beldemize kazandırılarak, vatandaşlarımızın vakitlerini geçirebilecekleri güzel bir mesire alanına kavuşulacaktır. Projenin hayata geçmesinde emeği geçen devlet büyüklerimize de, beldemiz adına sonsuz teşekkür ediyoruz. Demiryolu deplasesinde 108 parsel bulunduğu yaklaşık uzunluğu, 2020 m olup, tren yolu hattı yol güzergâhını çıktıktan sonra yan yollarının 7 şer metre genişliğinde olacaktır. Vatandaşımızın bizden beklediği bizim de kendimize sınav edindiğimiz bu proje tamamlandığında, Bayırköy’ü küçük bir Susurluk haline getireceğiz. Tren yolu eski yol güzergâhına yapılacak 11 Yaşam AVM ile yaklaşık, 500-600 vatandaşımızın ekmek sahibi olmasını sağlayacak. Bilecik’in tanıtılmasında da faydası olacak. Bizim Bilecik olarak bu yolu iyi kullanmamız gerekiyor. Bizde Bayırköy olarak kendimize hedef koyduk. İnşallah demir yolları Bayırköy’ün dışına çıkarıldığında 22 tane iş yeri hedefimiz var. İçlerinde alışveriş merkezleri, kafeteryalar, oyun alanları olacak. İstanbul-Eskişehir yol güzergâhını kullanan her aileden en az birinin burada durma isteğini hedef alacağız. Güzel olacağına inanıyorum.

“Verimli Arazilerimiz Sulama Göleti İle Daha Da Verimli Olacak”

Hayal proje olarak değerlendirdiğimiz önemli projelerimizden biri de gölet projemiz. Beldemizin havasını değiştirerek, yeni bir çehre kazandıracaktır. Devlet Su İşleri tarafından yapılan 7.500.000.00 TL maliyetli gölet projemizin yaklaşık olarak %80’lik bölümü tamamlanmıştır. Bu proje ile verimli arazilerimizin yaz aylarında yaşanan sulama suyu sıkıntısı çözüme kavuşacaktır. Su tutumu başladığında verimli arazilerde sebze ve meyve yetiştiriciliği de ön plana çıkacaktır gölet projemiz aynı zamanda 1972 yılında onlarca evin yıkıldığı, 9 vatandaşımızın hayatını kaybettiği ve birçok hayvanımızın telef olmasına sebep olan sel felaketi gibi doğal afetlerin de önüne geçilmesi açısından oldukça önemli.

Sosyal Tesis ve Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Vizyon projelerimiz arasında yer alan Bayırköy Sosyal Tesis ve Yarı Olimpik Yüzme Havuzu gerçekleştirdiğimiz önemli projelerimizden biri. Beldemizde 2014 yılında yapımı tamamlanan, 2016 yılında da tam anlamıyla faaliyete geçen Bayırköy Sosyal Tesis ve Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Bilecik’imizin, Bayırköy’ümüzün ve bölgemizin faydalandığı bir tesis oldu. Aynı zamanda çok amaçlı hizmet veren bu tesis yaz aylarında çeşitli, nişan, düğün kutlamalar vb. gibi organizasyonlara ev sahipliği yapmaktadır. 2016 yılında Yerel Yönetimler 5.Gençlik Sempozyumu yarışmasında 1.lik ödülünü alan Bayırköy Sosyal Tesis ve Yarı Olimpik Yüzme Havuzumuz, Bilecik’imizin incisi olarak adından sıkça söz ettirmeye devam etmektedir.

“Bilecik’in İlk Işıklı Stadını Yaptık”

Bir yandan beldemizdeki sosyal yaşam alanlarını zenginleştirirken geleceğimizin teminatı gençlerimize verdiğimiz sözleri de yerine getiriyoruz. Gençlerimize yönelik Bilecik’te gece maçlarının oynanabileceği ilk ışıklı stadı olan Şehit Ömer Halisdemir stadını, ilimize ve beldemize kazandırarak, faaliyete geçirdik.

Kapalı Spor Salonu

Beldemizdeki birçok projede hedef, gençlerimizdir. Gençlerimizin, çocuklarımızın ve öğrencilerimizin, yaz ve kış aylarında daha iyi ortamlarda sporlarını yapabilmeleri için kapalı spor salonumuzu faaliyete geçirdik.

“Sağlıklı Yaşam ve Fitness Salonumuzu Beldemize Kazandırdık”

Sağlıklı yaşama destek vermek noktasında eski tarım kredi binamızın tadilatını yaparak sağlıklı yaşam ve fitness salonu olarak beldemize kazandırdık. Şu anda fitness hocası ve diyetisyenimiz eşliğinde yaklaşık 100 kadar bayan vatandaşımız salonumuzdan yararlanmaktadır.

Doğalgaz ve Elektrik Hatlarının Yer Altına Alınması

2012 yılında ilk doğalgazı beldemize getirmenin gururunu yaşadık. Çevre dostu doğalgaz ile vatandaşlarımızın rahat bir yaşama kavuşmalarını sağladık. Beldemizde şu anda doğalgaz girmeyen cadde, sokak, evimiz kalmamıştır. Bunun yanında kötü görüntü oluşturan ve olumsuz hava koşullarında sürekli kesintilere neden olan elektrik hatlarını yer altına alıyoruz.

“Yan Yol Bağlantı Yol Sorununu Çözüme Kavuşturduk”

Duble yolun yapılmasından sonra beldemizden Osmaneli istikametine giden araçlar için, beldeden çıkış sorunu yaşan
maktaydı. Beldemizi; Küçük Sanayi Bölgesi ve sanayi köprülü kavşağına bağlayacak olan yan yolun açılmasını sağladık. Yapılan çalışmalar kapsamında 3 ayaklı köprü olarak bilinen sanayi köprülü kavşağını, 4 ayağa çıkartmış ve yan yol sorununu da çözüme kavuşturmuş bulunmaktayız. Emeği geçen devlet büyüklerimize beldem adına teşekkürlerimi sunuyorum.

“Belediye Parkımızı Yeniden İnşa Ettik”

Beldemizde 25 yıl önce yapılan ve deforme olan belediye parkımızı baştan aşağı yeniledik. Günümüz şartlarına göre daha modern hale getirdiğimiz parkımızın içindeki alt yapı, sulama sistemleri ve aydınlatma sistemlerinin yenilenmiş, yapılan değişikliklerle, vatandaşlarımızın zamanlarını daha güzel, nezih ve kaliteli bir ortamda geçirmeleri sağlanmıştır.

Her Şey Daha Yeşil Bir Bayırköy İçin

Verimli topraklarımızı canlandırmak ve daha yeşil bir Bayırköy için vatandaşlarımıza ücretsiz olarak, yaklaşık 14.000 zeytin ve hurma fidanı dağıtıldı. Daha yeşil bir Bayırköy için çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek.

 

“Bayırköyspor Haklı Gururumuz”

Bayırköyspor ve gençlik bizim için ve beldemiz için gerek spora verdiğimiz önemle gerekse de gençlerimize verdiğimiz değerle her geçen gün gelişmekte ve beklentilerimizi karşılamaktadır. Bayırköyspor 2018-2019 Bilecik 1.Amatör kümeyi liderin ardından 8 puan farkla 2. olarak tamamlamıştır. 2019-2020 sezonunda ilk yarıda gösterilen performansla bizleri gururlandıran Bayırköyspor ilk yarıyı liderin ardından, 1 puan farkla tamamlamış ve hedef şampiyonluk olarak belirlenmiştir. Bizlerde sporcularımızın arkasında durarak, her daim yanlarında olduğumuzu hissettirerek, antrenmanlarda ve maçlarda yalnız bırakmayarak, desteğimizi sürdürmekteyiz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.