9 Nisan 2020

Bilecik Birlik

Gücü adında

KAN BAĞIŞI PROTOKOLÜ İMZALANDI

Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türk Kızılayı Eskişehir Kan Bağış Merkezi arasında Kan Bankası Protokolü İmzalandı. Kan ve kan ürünlerinin gönüllü, düzenli, bilinçli ve sürekli olabilmesi için imzalanan protokol ile Bilecik genelinde bulunan okul ve kurumlarda “Kan Bağışı” kampanyasının düzenlenebileceği bilgisi elde edildi.

Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türk Kızılayı Eskişehir Kan Bağış Merkezi arasında Kan Bankası Protokolü İmzalandı.

Kan ve kan ürünlerinin gönüllü, düzenli, bilinçli ve sürekli olabilmesi için imzalanan protokol ile Bilecik genelinde bulunan okul ve kurumlarda “Kan Bağışı” kampanyasının düzenlenebileceği bilgisi elde edildi.

İmzalanan protokol sonrasında Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi, “ Bağışlanan bir ünite kan üç kişinin hayatını kurtarabilir. Bu sebeple ihtiyaç duyulan kan ve kan ürünlerinin gönüllü, düzenli, bilinçli ve sürekli olması için ilimiz genelindeki bütün okul ve kurumlarımızda “Kan Bağışı” kampanyasının düzenlenmesi amacıyla protokol imzalandı. İlimize bağlı bütün okul/kurumlarımızda görevli personel ve anaokulları dahil olmak üzere tüm ilk ve ortaöğretim öğrencilerimizin velileri ve 18 yaş üstü öğrencilerimizden kan temini hedeflenmektedir. Vicdani ve insani değerlerimizin yaşatılmasına katkı sağlayacak bu kampanya, ayrıca kanın acil değil sürekli bir ihtiyaç olduğunu hatırlatacak ve öğrencilerimizde yardımlaşma ve dayanışma duygularının güçlenmesine katkı sağlayacaktır.”