ANAOKULUNDA ŞİDDET İDDİALARINA KARŞI İPEKYOLU ANAOKULU’NDAN BASIN AÇIKLAMASI GELDİ - Bilecik Birlik
SON DAKİKA

mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir

ANAOKULUNDA ŞİDDET İDDİALARINA KARŞI İPEKYOLU ANAOKULU’NDAN BASIN AÇIKLAMASI GELDİ

Dil ve konuşma gecikmesi bulunan ikiz kardeşlerin sandalyeye bağlanmış görüntülerinin ortaya çıktığı, ülke gündeminde geniş yankı bulan skandalla ilgili Özel Bilecik İpekyolu Anaokulu’nda basın açıklaması düzenlendi. Kurumun avukatları Av. Cihat Gökdemir ve Av. Zeki Arıtürk, okul binasında yaptığı açıklamada, süreç hakkında bilgiler aktardı. Yaşanan olayın adli makamlarca incelendiği belirtilirken, “Çocuklarımıza karşı bu menfur olaya sebep olan, göz yuman, sorumluları adli makamlara bildirmeyen herkesin yargılanması ve en ağır bir şekilde cezalandırılması için her türlü hukuki yolları kullanacağımızı ve bu davanın takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz” ifadeleri olaya farklı bir boyut getirdi.

Bu haber 19 Ocak 2020 - 12:58 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Dil ve konuşma gecikmesi bulunan ikiz kardeşlerin sandalyeye bağlanmış görüntülerinin ortaya çıktığı, ülke gündeminde geniş yankı bulan skandalla ilgili Özel Bilecik İpekyolu Anaokulu’nda basın açıklaması düzenlendi.

Kurumun avukatları Av. Cihat Gökdemir ve Av. Zeki Arıtürk, okul binasında yaptığı açıklamada, süreç hakkında bilgiler aktardı. Yaşanan olayın adli makamlarca incelendiği belirtilirken, “Çocuklarımıza karşı bu menfur olaya sebep olan, göz yuman, sorumluları adli makamlara bildirmeyen herkesin yargılanması ve en ağır bir şekilde cezalandırılması için her türlü hukuki yolları kullanacağımızı ve bu davanın takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz” ifadeleri olaya farklı bir boyut getirdi.

Kurum Avukatlarının yaptığı basın açıklamasında, şu ifadeler yer aldı:

“Müvekkillerin de üzerlerine titrediği, haberlere çok sevdikleri konu ikiz kardeş olan çocuklarımızın “yemek yerken bağlandıkları, sinirlenip tabaklarını döktüklerinde de yeniden yemek vermek yerine kuru ekmek verildiği” şeklindeki korkunç ve asılsız iddialar, müvekkil Özel İpekyolu Anaokulu yetkilileri tarafından veya bilgileri dahilinde gerçekleştirilmediğini önemle belirtmek isteriz. Bu menfur olayı gerçekleştiren kişi veya kişilerin ortaya çıkartılması için, devam etmekte olan savcılık soruşturması tarafımızca da titizlikle takip edilmekte olup, failin veya faillerin bir an önce adalet karşısına çıkarılarak en ağır şekilde cezalandırılması için elimizden gelene yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

Özel İpekyolu Anaokulu, Bakanlığın yetkilendirdiği kamu görevlilerince düzenli olarak denetlenmektedir.

Tüm bu tezvirat içerikli haber ve sosyal medya paylaşımlarının arasında kaybolmaması ve hukuki gerçeğin ortaya çıkarılmasına katkı sağlaması amacıyla, birkaç hususu da kamuoyunun takdirine sunmak isteriz;

Anaokulumuzda eğitim alan çocuklarımıza yapıldığı iddia edilen bu menfur muameleyi olay anında fotoğraflayan kişi veya kişiler, olayı derhal Anaokulu yöneticilerine ve Savcılığa bildirmesi gerekirken, aradan 2 ay gibi uzun bir süre geçtikten sonra sosyal medyadan duyurmaları, iyiniyetli hareket etmedikleri ve ‘zarar verme kastıyla’ hareket ettiklerini göstermektedir. Çocuklarımızın kıyafetlerinden ve sınıftaki etkinlik materyallerinden, ilgili fotoğrafın 2019 Kasım ayı içerisinde çekildiği açıkça anlaşılmaktadır.

Sosyal medyada yayınlanan fotoğrafın da tahlili gerekmektedir. Bahsi geçen fotoğraf karesini fotoğrafçılara ve psikologlara incelettiğimizde, ‘diğer çocuklarımızın tepkileri, duruşları, devrildiği söylenen sandalyenin konumu vb. durumların, fotoğrafın bir kurgu olabileceği şüphesini uyandırdığını’ beyan etmişlerdir.

Çocuklarımızın ailesinden bahsi geçen fotoğrafı çeken kişinin kimlik bilgileri talep edilmesine rağmen  tarafımıza ya da Savcılığa bu kişinin bildirilmemesi, fotoğrafın çekiminden 2 ay gibi uzun bir süre geçip, sömestr tatili haftasında servis edilmesi, servis edilirken de ‘bu işin sorumlularının bulunması ve cezalandırılmasına değil, doğrudan Özel İpekyolu Anaokulu’nun kapattırılmasına’ yönelik beyanlarda bulunulması vb. birçok şüpheli durumu da kamuoyunun ve adli makamların takdirine sunuyoruz.

Sonuç olarak özetle belirtmek isteriz ki, çocuklarımıza karşı bu menfur olaya sebep olan, göz yuman, sorumluları adlı makamlara bildirmeyen herkesin yargılanması ve en ağır bir şekilde cezalandırılması için her türlü hukuki yolları kullanacağımızı ve bu davanın takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.