PROF DR MİNDİVAN'IN YÜZAKI; TEKNOKENT BAŞVURUSU KABUL GÖRDÜ - Bilecik Birlik
SON DAKİKA

mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir

PROF DR MİNDİVAN’IN YÜZAKI; TEKNOKENT BAŞVURUSU KABUL GÖRDÜ

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi tarafından Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na yapılan Teknokent Başvurusu kabul edildi. 

Bu haber 14 Ocak 2020 - 15:53 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi tarafından Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na yapılan Teknokent Başvurusu kabul edildi.

2 bin metrekare alan üzerinde kurulması planlanan Teknokent  ile ilgili 5 Milyon lira hibe alınacağını belirten projenin mimarlarından olan Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektör Adayı Prof. Dr. Harun Mindivan, sosyal medya hesabından açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na yapılan Teknokent Başvurusu, 31 Mart 2018 tarih ve 30377 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak kesinleşerek kurucusu olduğumuz Eskişehir Teknoloji Geliştirme Bölgesi (ETGB) Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Ek Alanı İdare Binası ve Kuluçka Merkezi’nin inşaatı için 2 bin metrekare alan üzerinde 5 Milyon lira hibe almaya hak kazanmıştır.

Desteklerinden dolayı Bilecik Milletvekilimiz Sayın Selim Yağcı’ya teşekkür ederiz.

Kurucusu olduğumuz ve koordinatörlüğünü yaptığımız Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) ve yine kurucusu olduğumuz Eskişehir Teknoloji Geliştirme Bölgesi (ETGB) Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Ek Alanı İdare Binası ve Kuluçka Merkezinde yer alan firmaların üniversitemizin organik ve fiziki altyapısı ile bütünleşmesi sağlanacaktır. Farklı disiplinlerden akademisyenlerin geniş katılımı sağlanarak Teknokent ve endüstri ile “Stratejik Araştırma Üsleri” oluşturulacaktır. Sadece bu düzenleme bile üniversitemize ve Bilecik’e hem maddi hem de teknolojik anlamda ciddi bir ivme sağlayacaktır. Teknokent ile Bilecik’te bulunan 6 Organize Sanayi Bölgesi (OSB) arasında, teknopark firmalarının Ar-Ge çalışmalarının OSB firmaları ile ticarileştirilmesi ve OSB firmalarının Ar-Ge projelerinde teknokent firmalarının destek sağlaması amacıyla iş birliği protokolleri hazırlanacaktır.

Kurucusu olduğumuz Teknoloji Transfer Ofisi (TTO)’inde “Proje Yönetim Ofisi” desteği sağlanarak ulusal ve uluslararası projelerde öğretim üyelerimize her türlü lojistik destek sağlanacaktır. Yine kurucusu olduğumuz Teknoloji Transfer Ofisi (TTO)’inde “Patent Ofisi” desteği sağlanarak özellikle akademisyenlerimize patent, faydalı model ve endüstriyel tasarım başvuru süreçlerine destek amaçlı ön araştırmanın ücretsiz yapılması, patent başvurusunun başlatılması ve takip işlemleri gerçekleştirilecektir.

Rektör Yardımcılığı görev sürem sırasında yürütücüsü olduğumuz “Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (BŞEÜ-TTO) Girişimcilik Merkezi” projesi, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından 2019 Yılı Girişimcilik Mali Destek Programı kapsamında desteklenmeye hak kazandı ve Bilecik’te özellikle akademisyen ve genç girişimcilerin iş fikirlerini geliştirmeleri ve sağlıklı şekilde hayata geçirmeleri için ihtiyaç duydukları danışmanlık merkezi hayata geçirilecek.

Rektör Yardımcılığı görev sürem sırasında yine yürütücüsü olduğumuz “Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Osmaneli Meslek Yüksekokulu Makina ve Metal Teknolojileri Atölyesi Modernizasyonu” isimli projemiz Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından 2019 Yılı Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında desteklenmeye hak kazanmıştır. Bu proje ile Bilecik ilimizde yenilik, verimlilik ve kalite odaklı gelişim, bilgi ve teknoloji üretimi ve işgücü niteliğinin artırılmasına yönelik üniversite ve sanayi işbirliklerinin ve ortak kullanım alanlarının kurulması ve geliştirilmesi hızlanacaktır. Makine teknolojisi alanı ve dallarında, günümüz bilimsel ve teknolojik gelişmelere uygun, sektörün ihtiyaçlarını karşılayabilecek, mesleki yeterlilikleri kazanmış, iş ve yaşama ilişkin bilgileri edinmiş, meslek elemanları yetiştirilecektir. Proje önerimiz ile Ar-Ge çalışmaları hızlanarak katma değeri yüksek ürünler üretebilme yeteneğine sahip olma konusunda tecrübe paylaşımı oluşacaktır. Mesleki eğitim koşullarının iyileştirilerek, altyapının gelişmesi; nitelikli eleman sayısının artması ile birlikte imalat kapasitesinin de doğru oranda artması sağlanacaktır.

Desteklerinden dolayı Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanımız Fatih Dönmez, Bilecik Milletvekilimiz Selim Yağcı, Valimiz Bilal Şentürk ve değerli paydaşlarımıza çok teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.