4 Nisan 2020

Bilecik Birlik

Gücü adında

İYİ PARTİ MECLİS ÜYELERİ ÇALIŞTAYA KATILDI

İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı’nca Ankara’da Yerel Yönetimler Çalıştayının ikincisi düzenlendi. İlimizden Bilecik Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Gürses, İYİ Parti Bilecik Belediye Meclis Üyeleri Birsen Okatan ve M.Sadık Kaya, İYİ Parti İl Yönetimi adına Serdar Demirkapı, İl Genel Meclisi Üyeleri, Bozüyük, Pazaryeri, Osmaneli ve Söğüt Belediye Meclis Üyeleri toplantıya katılanlar arasında yer aldılar.

İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı’nca Ankara’da Yerel Yönetimler Çalıştayının ikincisi düzenlendi.

İlimizden Bilecik Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Gürses, İYİ Parti Bilecik Belediye Meclis Üyeleri Birsen Okatan ve M.Sadık Kaya, İYİ Parti İl Yönetimi adına Serdar Demirkapı, İl Genel Meclisi Üyeleri, Bozüyük, Pazaryeri, Osmaneli ve Söğüt Belediye Meclis Üyeleri toplantıya katılanlar arasında yer aldılar.

İYİ Parti’nin ilk olarak Antalya’da gerçekleştirdiği Belediye Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri ve İl Genel Meclis Üyelerine yönelik çalıştayın ikincisi Ankara’da gerçekleştirildi.

Çalıştayın ilk gününde 43 ilden, 390 belediye meclis üyesi, yerel yönetimden sorumlu İl Başkan Yardımcıları ve Belediye Başkanları katılım gösterdi.

Çalıştayın ilk gününde alanında uzman olan konuşmacılar konuşmalarını gerçekleştirdi.

İYİ Parti 2’incisini düzenlediği Yerel Yönetimler Çalıştayı’nın ilk gününde açılış konuşmasını İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkanı Metin Ergun gerçekleştirdi.

Açılış konuşmasının ardından Prof. Dr. Kemal Görmez yerel yönetimler hakkındaki görüş ve önerilerini sunduğu bir konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından Moderatörü Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden Mesut Özarslan’ın olduğu “Yöneticilerin Gözünden Belediyelerde Yönetim Gerçeği” isimli konferansa İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden Ali Sukas, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden Nihal Ağca ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Hasan Gökçe katıldı. Bilgilendirmelerin ardından katılımcıların soruları yanıtlandı.

Konferansın ardından Yerel Yönetimler Eğitim Programına geçildi. Programda “Beden Dili Eğitimi”, “Belediye Bütçe Yönetimi”, “Belediye Meclis Üyelerinin Yetki ve Sorumlulukları”, “Belediye Meclisi Karar Süreçleri ve Yerel Siyaset” ve “AB Projeleri ve Yönetimi” isimli eğitim programları gerçekleştirildi.

Çalıştayın ikinci gününde programa İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ta katılım sağladılar.