30 Mart 2020

Bilecik Birlik

Gücü adında

SAĞLIK-SEN BİLECİK ŞUBE BAŞKANI SÜLEYMAN AKYILDIZ’IN “PARAMEDİKLER GÜNÜ” MESAJI

Sağlık Sen Bilecik Şube Başkanı Süleyman AKYILDIZ, '22 Aralık Paramedikler Günü' nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Sağlık Sen Bilecik Şube Başkanı Süleyman AKYILDIZ, ’22 Aralık Paramedikler Günü’ nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Bilecik Şube başkanı Süleyman AKYILDIZ mesajında, “Acil Sağlık Hizmetleri, sağlıkta reformun öncüsü ve sağlık sektöründe gelişimi en iyi ve en kaliteli şekilde ilerleyen yönü olmuştur. bugün Bilecik’in 16 noktasında ambulans, 4 yataklı ambulansı,obez ambulansı, motorize ambulansı, kış şartlarında paletli ambulansları, gerektiğinde uçak ve helikopter ambulansı ile şehrimize hizmet vermektedir. Özellikle 2004 yılından itibaren başlayan paramedik ve ATT istihdamı ile 112’ler aranan nitelikli personeline de sahip olmuş ve istasyon sayıları artmaya başlamıştır. Ambulansta travmadan doğuma birçok sağlık hizmetinin yanında sürücülük, kurtarma gibi birçok profesyonel hizmeti veren paramedikler acil sağlık hizmetleri çalışanlarının vazgeçilmez neferi olmuştur. Bu vesile ile birlikte nöbet tutmaktan gurur duyduğum, aynı heyecanı birlikte yaşadığım, acil sağlık hizmetlerine gönül veren tüm paramediklerin 22 Aralık Paramedikler Günü’nü kutluyorum” ifadelerine yer verdi.