8 Nisan 2020

Bilecik Birlik

Gücü adında

Muhalefet ‘Akıl Tutulması’ yaşıyor..

Elin Amerika'sı, Avrupalısı Binlerce km'lik mesafelerden gelip Orta doğuya konuşlanırken, Türkiye’nin benzeri girişimlerine şiddetle karşı çıkan muhalefet bana göre akıl tutulması yaşamaktadır..

Elin Amerika’sı, Avrupalısı Binlerce km’lik mesafelerden gelip Orta doğuya konuşlanırken, Türkiye’nin benzeri girişimlerine şiddetle karşı çıkan muhalefet bana göre akıl tutulması yaşamaktadır..

Hiç duymadınızmı? Şu sözü “Gitmediğiniz yer sizin değildir” diye yani siz bir yerde söz sahibi olacaksanız, orada olacaksınız. ABD ve küresel güçlerin cirit attığı orta doğu ve Arap yarımadası ülkeleri bu egemen güçlerin güdümündedir. Petrol uğruna yıllardır bölgede oluk, oluk kan akmaktadır..

Türkiye bu egemen güçlerin aksine daha yapıcı ve daha barışçıl bir yol izlemektedir, başta Suriye ve Irak olmak üzere gittiği her yere huzuru götüren Türkiye tüm Dünya mazlumlarının umudu haline gelmiştir…

Bu günlerde gündemimizde olan Libya’ya Asker gönderme mevzusuda bölgeye barış götürme ve egemen güçlerin bölgede rahat cirit atmalarına sınırlama getirme amacı taşımaktadır. Orta Doğu Türkiye’nin kaderidir. Çünkü orta doğuda yaşanan her olumsuzluk Türkiye’yi etkilemektedir..

Türkiye Orta Doğuda varlık göstermek ve söz sahibi olmak adına orada olmak mecburiyetindedir. Oyunu kuralına göre oynamak ve Dünyada varlık göstermek çok önemlidir. İşte bütün bunları kavrayamayan muhalefet akıl tutulması yaşamaktadır…

Osmanlıyı 600 yıl ayakta tutan ve cihan devleti olmasını sağlayan yegane neden Dünyanın neresinde bir mazlum varsa el uzatması ve olaylara duyarsız kalmamasıdır. Tarihimiz bu ve benzeri olaylara şahitlik etmektedir. Yine Osmanlı’nın yıkılmasında etken olan hadiselerin başında da günümüz muhalefetin sakat kafası ve egemen şer güçlerin içimizdeki hainlerle el ele vermesidir..

Aslında yapılmak istenen çok nettir. Türkiye orta doğunun oyun kurucusu ve vazgeçilmez ülkesi olmayı hedeflerken, içimizdeki kıt akıllılar ise bunun tam tersini yapmaktadır…

Son bir söz “Oyunu kazanmak istiyorsan, önce oyun kurucu olacaksın..”

Selam ve dua ile….