1 Nisan 2020

Bilecik Birlik

Gücü adında

GELENEKSEL “EL EMEĞİ GÖZ NURU KADINLAR ÜRETİYOR” SERGİSİNDE ANLAMLI ETKİNLİK

Bilecik Belediyesi ve Bilecik Gönüllüleri Derneği tarafından her ay düzenli olarak açılan ve geleneksel hale gelen "El emeği, göz nuru kadınlar üretiyor" sergisi yılın son sergisini gerçekleştirdi. Ev hanımlarının ürettiği ürünlerin sergilendiği, serginin bu ay ki özel konukları Sevgi evlerinde kalan çocuklarımız oldu.

Bilecik Belediyesi ve Bilecik Gönüllüleri Derneği tarafından her ay düzenli olarak açılan ve geleneksel hale gelen “El emeği, göz nuru kadınlar üretiyor” sergisi yılın son sergisini gerçekleştirdi.

Ev hanımlarının ürettiği ürünlerin sergilendiği, serginin bu ay ki özel konukları Sevgi evlerinde kalan çocuklarımız oldu.

Geçtiğimiz günlerde Ak Parti Bilecik Belediye Meclis Üyesi ve Grup Sözcüsü Çetin Kaya tarafından ortaya atılan fikir ile serginin paydaşlarından Bilecik Gönülleri Derneği Başkanı Gülcan Namal, hafta içinde Aile Sosyal Politikalar Müdürlüğü ile irtibata geçerek sevgi evlerinde kalan çocuklarımızın sergiye misafir olarak katılmaları yönünde girişimlerde bulundu. Gerekli izin ve onayın alınmasının ardından sevgi  evleri görevlileri nezaretinde sergiye katılan çocuklarımıza Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Nail Öztürk ve Ak Parti Bilecik Belediye Meclis Üyeleri tarafından sergide yer alan stantlardan alınan ikram ve hediyelerde bulunuldu.

Osmaneli Belediyesi Lefke Bezi Dokuma Atölyesinin de stant açtığı sergide, hanımların ürettiği birbirinden güzel dokuma ürünlerinin yanı sıra mevsimlik yiyecekler sergilendi.