8 Nisan 2020

Bilecik Birlik

Gücü adında

CHP MİLLETVEKİLİ TÜZÜN; “İLK SEÇİMDE EMANETİ GERİ ALACAĞIZ”

Kongre süreci içerisinde olan Cumhuriyet Halk Partisi 2. Olağan Kongresini Gölpazarı’nda gerçekleştirdi. Kongrede tek aday olarak seçime giren Turgay Yılmaz yeni İlçe Başkanı oldu.

Kongre süreci içerisinde olan Cumhuriyet Halk Partisi 2. Olağan Kongresini Gölpazarı’nda gerçekleştirdi. Kongrede tek aday olarak seçime giren Turgay Yılmaz yeni İlçe Başkanı oldu.

CHP Bilecik İl Başkanı Metin Yaşar, Milletvekili Yaşar Tüzün, Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkacıoğlu, Önceki Dönem Milletvekili Tayfur Ün ve yoğun katılım ile gerçekleşen kongrede konuşan Tüzün “31 Mart Seçimlerinde Bilecik ve Bozüyük Belediyelerimizi kazanmanın mutluluğunu yaşarken Gölpazarı Belediyesini kaybetmenin üzüntüsünü yaşadık. Gölpazarı’mızın büyük sorunlarını çözdükten sonra bu dönem vatandaşlarımızın refah seviyesini daha da arttıracağımızı düşünürken maalesef seçim kazası gerçekleştirdik. Fakat bugün görüyorum ki her ne kadar seçimi kaybetsek de seçmeni kaybetmemişiz. Gölpazarı’lı hemşerilerimiz emanet olarak verdiğimiz Belediyeyi ilk seçimde geri alacağımızın sözünü verdiler. Bilecik nüfusunun yüzde 75’ini yöneten CHP’li belediyelerimiz, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere kazanılan Yerel Seçimler sonrasında şu tespiti sizlerle paylaşmak istiyorum. Mevcut İktidar AKP 3 Y ile geldi. Ne idi bu 3 Y? Yolsuzluk, Yoksulluk ve Yasaklar. Ama şunu iyi bilmenizi istiyorum ki 3 Y ile gelen AKP 3 G ile gidecek. Nedir bu 3 G? Geldiler, Gördüler, Gidecekler” dedi.

CHP Gölpazarı İlçe Başkanı seçilen Turgay Yılmaz katılan tüm üyelere ve delegelere teşekkür ederek, 31 Mart Seçimlerinde kaybedilen Gölpazarı Belediyesinin tekrar kazanılması ve partimizin genel de iktidar olması için var güçleriyle çalışacaklarını dile getirdi.