1 Nisan 2020

Bilecik Birlik

Gücü adında

GENÇ İHH BİLECİK TEMSİLCİLİĞİ’NDEN ANLAMLI ETKİNLİK

Genç İHH Bilecik anlamlı bir etkinlikte bulunarak, Doğu Türkistan'lı ailelere gıda yardım kolilerini ulaştırdılar. Genç İHH Bilecik Başkanı Burak Aslan "Ümmetimizin kanayan yarası Doğu Türkistanlı ailelerimizle birlikteydik. Elhamdülillah. Hallerini hatırlarını sorduktan sonra bağışçılarımızın sağlamış olduğu emanetleri teslim ettik." ifadelerini kullandı.

Genç İHH Bilecik anlamlı bir etkinlikte bulunarak, Doğu Türkistan’lı ailelere gıda yardım kolilerini ulaştırdılar. Genç İHH Bilecik Başkanı Burak Aslan “Ümmetimizin kanayan yarası Doğu Türkistanlı ailelerimizle birlikteydik. Elhamdülillah. Hallerini hatırlarını sorduktan sonra bağışçılarımızın sağlamış olduğu emanetleri teslim ettik.” ifadelerini kullandı.

Genç İHH Bilecik İl Başkanlığından yapılan açıklamada; “Kanayan yaramız ve dünyada bizi bekleyenlerin ilk sırasındaki Doğu Türkistan. Geçtiğimiz Cuma günü Çin ‘in fivarunun bile aklına gelmeyecek türlü işkencelerini ve sözde “Kültürel Seviyeyi Yükseltme” adı altında yaptığı insanlık dışı uygulamalarını haykırmak için sizlerin huzurunda basın açıklaması gerçekleştirmiştik.  Bu gün ise yaptığımız açıklamada da belirttiğimiz üzere “Doğu Türkistan yalnız değildir !” diyerek ilimizde bulunan ve ihtiyaç sahibi olan Soydaşlarımızın, sizlerin sağlamış olduğu imkanlar neticesinde ihtiyaçlarını giderdik ve gidermeye de devam edeceğiz. Her şeyden önce “İnsan” olanlar ve biz Müslümanlar bir olup Hakk’ı haykırıp, zulme dur dersek göreceksiniz ki Çin yaptığı soykırımın yarın nelere mâlolacağını anlayacak ve hızlı bir şekilde yaptıklarından vazgeçecektir. Umudumuz Rabbimizden, gayretimiz Mazlumların bekleyişindendir.  Allah evvela tüm Müslümanları cem edebilmeyi, tüm mazlumlara el uzatabilmeyi ve tüm zulümleri durdurabilmeyi nasip eylesin İnşaAllah.” denildi.

Burak Aslan

Genç İHH Bilecik Başkanı