30 Mart 2020

Bilecik Birlik

Gücü adında

BAŞARILI KORO ŞEFİ AYHAN ÇİL YÖNETİMİNDE THM KOROSU KONSERİ GERÇEKLEŞTİ

Bilecik Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu ile Gençlik Merkezi’nin ortaklaşa hazırladığı Koro Şefi Ayhan Çil yönetiminde 3 aylık bir çalışmayla oluşturulan Türk Halk Müziği Korosu konseri Atatürk Kapalı Spor Salonunda dün akşam gerçekleşti. Konserde ülkemizin dört bir yanına ait türküler solistler ve koro tarafından seslendirilirken konseri izleyen vatandaşlar gönüllerince eğlendiler.

Bilecik Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu ile Gençlik Merkezi’nin ortaklaşa hazırladığı Koro Şefi Ayhan Çil yönetiminde 3 aylık bir çalışmayla oluşturulan Türk Halk Müziği Korosu konseri Atatürk Kapalı Spor Salonunda dün akşam gerçekleşti.

Konserde ülkemizin dört bir yanına ait türküler solistler ve koro tarafından seslendirilirken konseri izleyen vatandaşlar gönüllerince eğlendiler.

Konseri; Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Nail Öztürk, Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Seyfettin Yıldız, Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Neslihan Leblebicioğlu, Denetimli Serbestlik Müdürü Selçuk Aydemir, Ak Parti ve MHP Bilecik Belediye Meclisi üyeleri ve vatandaşlar katılım sağladı.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Seyfettin Yıldız, Halk Eğitimi ve Akşam Sanat Okulu ile Gençlik Merkezi’nin ortaklaşa düzenlediği Türk Halk Müziği konserine gelen katılımcılara teşekkür ederken Türk Halk Müziği’nin öneminden bahsetti.

 

KONSER’E KORO ÜYESİNİN YAPTIĞI “SÜRPRİZ EVLENME TEKLİFİ” DAMGA VURDU

Konserde koro üyesi Tarık Güven, “Neredesin sen” isimli türküyü seslendirdiği esnada, kız arkadaşı Afganistan’lı Şeyma Sıddıki’ye  sürpriz evlenme teklifi yaptı. Tarık Güven’in yapmış olduğu evlilik teklifine evet cevabını veren Şeyma Sıddıki, duygularına hakim olamazken, konseri izleyenler çifti,alkış yağmuruna tuttular.