Gölpazarı Belediye Başkanı Hayri SUER; "Gölpazarı’nın Yarınları İçin Çıtayı Her Geçen Gün Daha Da Yükseltiyoruz" - Bilecik Birlik
SON DAKİKA

Gölpazarı Belediye Başkanı Hayri SUER; “Gölpazarı’nın Yarınları İçin Çıtayı Her Geçen Gün Daha Da Yükseltiyoruz”

Gölpazarı Belediye Başkanı Hayri Suer, Aylık Belediye Haber Dergisi, Kent&Başkan Dergisine, ilçeyle ilgili gerçekleştirdikleri ve gerçekleştirmeyi düşündükleri projeler hakkında bilgi verdi. Kent&Başkan Dergisi Bilecik İl Temsilcisi ve Muhabiri, Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Serdar Kara ile görüşen Gölpazarı Belediye Başkanı Hayri Suer, Gölpazarı’nın hak ettiği hizmetlere ve değere kavuşması için göreve başladıkları ilk andan itibaren büyük bir özveriyle, yoğun bir çalışma temposu içerisine girdiklerini söyleyen Gölpazarı Belediye Başkanı Hayri Suer, kısa sürede gerçekleştirdikleri çalışmalarla hizmet çıtasını da yükselttiklerini bundan sonraki süreçte Gölpazarı’nın yarınları için çıtayı daha da yükselteceklerini ifade etti.

Bu haber 10 Aralık 2019 - 23:33 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Gölpazarı Belediye Başkanı Hayri Suer, Aylık Belediye Haber Dergisi, Kent&Başkan Dergisine, ilçeyle ilgili gerçekleştirdikleri ve gerçekleştirmeyi düşündükleri projeler hakkında bilgi verdi.

Kent&Başkan Dergisi Bilecik İl Temsilcisi ve Muhabiri, Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Serdar Kara ile görüşen Gölpazarı Belediye Başkanı Hayri Suer, Gölpazarı’nın hak ettiği hizmetlere ve değere kavuşması için göreve başladıkları ilk andan itibaren büyük bir özveriyle, yoğun bir çalışma temposu içerisine girdiklerini söyleyen Gölpazarı Belediye Başkanı Hayri Suer, kısa sürede gerçekleştirdikleri çalışmalarla hizmet çıtasını da yükselttiklerini bundan sonraki süreçte Gölpazarı’nın yarınları için çıtayı daha da yükselteceklerini ifade etti.

Gölpazarı Belediye Başkanı Hayri Suer, mazbatasını aldığı günden beri vadettiği projeler için yoğun tempoyla çalışarak, birbiri ardına tamamladığı projeler ile halkın takdirini kazandı. Yerel seçimlerde koltuğu devralan Başkan Suer, hayata geçirdiği projeler ve ilçenin gelişmesi adına verdiği kararlar ile adından sıkça söz ettiriyor. Gölpazarı’nın kalkınmasına yönelik önemli adımlardan biri olan Organize Sanayi için yoğun bir tempoda çalışmalarını yürüten ve bu sürece yeni bir ivme kazandıran Belediye Başkanı Hayri Suer, bunun yanında şehrin fiziki yapısının gelişmesi ve ihtiyaçlarının karşılanması noktasında da gerçekleştirdiği çalışmalarla dikkat çekiyor. Gölpazarı’nın önemli sorunlarının başında gelen TOKİ konutları konusunda önemli adımlar atan, millet bahçesi, şehitler parkı, çevre düzenleme ve bozuk yolların yenilenmesi gibi önemli çalışmalar gerçekleştiren Belediye Başkanı Hayri Suer, diğer taraftan da bu projelere yenilerini eklemek için de gecesini gündüzüne katarak çalışmalarına devam ediyor. Kısa sürede önemli işlerin altına imza attıklarını ancak yapacak çok işlerinin olduğunun altını çizen Başkan Suer, verdikleri tüm sözleri yerine getirerek Gölpazarı’nı hak ettiği konuma taşıyacaklarını kaydetti.

Seçimlerin üzerinden henüz 7 ay geçmişken Gölpazarı Belediyesi’nde büyük başarılara imza atan Başkan Suer, yaptığı açıklamada “Gelecek nesillere ‘Mutlu Bir Gölpazarı’ bırakmak hedefindeyiz, bu hedefe ulaşmak içinde çok çalışıyoruz. Ancak daha yolun başında olduğumuzu biliyoruz ve buna göre yarınımızın bugünümüzden daha iyi olması adına, Gölpazarı’nın kimliğine yakışan şehirleşme
ve modern kentleşme modelinin gerekliliklerini yerine getirecek uygulamaları hayata geçirmeye önem veriyoruz. Bu kapsamda gerçekleştirdiğimiz yatırımlarımız tüm hızıyla devam ediyor. İlçemizde daha yapacak çok işimiz var. Bu güne kadar geçen kısa süre içerinde yapmış olduğumuz hizmet ve yatırımlarla çıtamızı yükseltmeye başladık. Bundan sonraki süreçte Gölpazarı’nı hak ettiği yarınlara hazırlamak noktasında gerçekleştireceğimiz yatırımlarla her geçen gün çıtamızı daha da yükselmeye devam edeceğiz. Bundan sonraki süreçte ‘Halka hizmet Hakka Hizmettir’ felsefesiyle mesai kavramı gözetmeksizin tüm ekibimiz ile birlikte özveri ile çalışıp bize güvenip destek veren Gölpazarlı hemşerilerimizi hak ettiği hizmet ve yatırımlarla buluşturmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Gölpazarı’na Gıda İhtisas OSB Kuruluyor

Bilecik Valiliği Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan Gölpazarı Gıda ve ihtisas OSB raporu Gölpazarı Belediye Başkanı Hayri Suer tarafından, Bilim ve Sanayi Bakanlığı Organize Sanayi bölgeleri Genel Müdürü Ramazan Yıldırım’a teslim edildi.
Geçtiğimiz yıl Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından Fizibilite Desteği Programı kapsamında Gölpazarı Gıda Organize Sanayi İçin Fizibilite Raporu Hazırlanması projesinin destek görmeye hak kazandığı bildirilmişti. Buna ilişkin Gölpazarı Gıda ve ihtisas OSB raporu, Bilecik Valiliği Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü tarafından hazırlandı ve Gölpazarı Belediye Başkanı Hayri Suer tarafından, Bilim ve Sanayi Bakanlığı Organize Sanayi bölgeleri Genel Müdürü Ramazan Yıldırım’a teslim edildi. İlgili raporun teslimi esnasında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Hayri Suer, raporun Bilecik’e ve Gölpazarı’na hayırlı olmasını dilerken; “Desteklerinden dolayı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’e, Bilecik Milletvekili Selim Yağcı’ya, Bilecik Valisi Bilal Şentürk’e ve Gölpazarı Kaymakamı İbrahim Güneş’e hemşehrilerim adına teşekkür ederim.” dedi.

Gölpazarı Gıda OSB’nin Fizibilite Raporu Teslim Edildi

Raporun içeriğinde ise şu maddelere yer verildi: Gıda OSB’sinin kurulabilirliğine yön verecek fizibilite raporu hazırlanması. Bölgede Gıda İhtisas OSB kurulması için; mevcut durum, alt yapı ön araştırma etüdü, destekler, talepler, vaziyet ve yerleşim planı, sosyo-ekonomik durum, tarıma bağlı sanayileşmenin mevcut durumu ve Gıda İhtisas OSB kurulmasının getirilerinin ortaya konulduğu, bölgenin planlamasında kullanılacak verilerin elde edilmesi, verilecek rapor sonrasında, yatırımcı işletmelerin bölgede
yatırım yapma isteklerinin artırılması. Gıda İhtisas OSB’sinin kurulması neticesinde de bölgedeki gıda sanayisini geliştirip bu sektördeki firmaları bir araya getirerek bir sinerji oluşturmak.
Gıda İhtisas OSB sayesinde oluşacak ek istihdam, üretim ve ihracat artışı ile ülke ve Bilecik ekonomisine katkı sağlanacaktır. Gıda, Tarım, Hayvancılık sanayi entegrasyonuna katkıda bulunulacaktır. Gıda, Tarım, Hayvancılık üretim işletmelerinin ihtisas konusuna göre bir araya getirerek, üretimin her safhasının kontrol edildiği, hijyenin sağlandığı, verimin ve kalitenin en üst seviyeye çıkarıldığı, ucuz maliyetli üretimin sağlandığı, bölgelerin oluşması sağlanacaktır. Modern Gıda işletmelerin kurulmasına katkı sağlanacaktır. TR 41 bölgesinde, çevre illerde ve Bilecik İlinde iş gücünde artış ve bölgeden göçün önlenmesi sağlanacaktır. Nitelikli iş gücüyle desteklenen nitelikli altyapı, nitelikli yatırımı bölgeye çekecek ve katma değeri yüksek üretim sonucuna ulaştıracak, bu sayede yükselen katma değer bölgenin yaşam kalitesini güçlendirerek, istikrarlı büyüme ve sürdürülebilir kalkınma döngüsünü tamamlanması, bölgenin yaşam kalitesi yükseltilecektir.

Gölpazarı’ndaki Konut Sıkıntısı İçin Çözüm; TOKİ

Gölpazarı’nda uzun yıllardır yapımı beklenen TOKİ evleri için sona yaklaşıldı. Daha önceki görüşmelerin verimsizliği ve kararlı bir tutum gösterilememesine karşın Başkan Suer, ilçe sakinlerini TOKİ ile buluşturdu. Mevkisi belirlenen ve başvuruların hala devam ettiği TOKİ ilk etapta İlçe Reşadiye Mahallesi’ne 150 konut inşa edecek. Proje ile ilgili bilgiler veren Başkan Hayri Suer, yaptığı açıklamada; “İlçemizde bir an önce çözümlenmesi gereken konulardan biri de konut ihtiyacıdır. Konut ihtiyacına neden olan durumları sıralayacak olursak; başka il ve ilçelere verilen göçten dolayı oluşan nüfus azlığında yeni konutların inşa edilmemesi. Dışarıdan alınan göç sonucu (öğrenci, memur vs.) artan konut ihtiyacını karşılayamama. Riskli, eski ahşap bina sayısının fazla olması. Yeni konut yapımının oldukça maliyetli olması olarak sıralayabiliriz. Bilecik Merkez’de ve çevre ilçelerimizde uzun
yıllar önce konutlar inşa eden TOKİ’nin, ilçemizde de yeni konut alanları kurması uzun zamandır bekleniyordu. Nitekim daha önceki görüşmelerin verimsizliği ve bu konuda kararlı bir tutum gösterilememesi bu süreci oldukça geciktirdi. Sizlerin seçtiği ve desteklediği Belediye olarak, göreve gelir gelmez TOKİ yetkilileri ile tekrar masaya oturup, bu konudaki kararlılığımızı ve ciddiyetimizi gösterdik. İlçemizde toplu konutların kısa sürede inşa edilmesi için söz aldık.

TOKİ Başvuruları Devam Ediyor

TOKİ için başvurular başladı. Belediyemize gelen hemşehrilerimize ön talep formları verilip, gerekli bilgilendirmeler yapılıyor. Kişinin bütçesine göre 2 + 1 veya 3 + 1 evlerden oluşan konutlardan, kira öder gibi ev sahibi olabilmek için kimlerin yararlanabileceği gerekli koşulların yer aldığı bilgilendirme formuna da isteyen vatandaşlarımız belediyemize gelerek ulaşabilirler.” dedi.

Millet Bahçesi İçin Gerekli Çalışmalar Başladı

Yenipazar yolunda inşa edilecek olan Millet Bahçesi için şu an zemin düzleme, kanal doldurma ve altyapı işlemleri gerçekleştiriliyor. Proje tamamlandığında ilçenin çehresi değişecek; kamelyalar, gölet, bisiklet yolu, yürüyüş yolu, yeşil ve doğa ile iç içe peyzaj işlemleri, ışıklandırma vs. Başkan Suer’in Millet Bahçesi projesinde yer alan güzelliklerden sadece bir kaçı.
Hedefledikleri ve sözünü verdikleri projelerden biri olan Millet Bahçesi projesi ile ilgili yapım çalışmalarına başladıklarını ve çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Belediye Başkanı Hayri Suer, proje ile ilgili; “Hedef projelerimizden biri olan ve Gölpazarı’nın çehresini değiştirecek Millet Bahçesi için çalışmalara vakit kaybetmeden başladık. Yenipazar yolunda inşa edilecek olan Millet Bahçesi için şu an zemin düzleme, kanal doldurma ve altyapı işlemleri gerçekleştiriliyor. Çok geniş bir alanda, içerisinde millet kıraathanesi, mesire alanlar, spor alanları, piknik alanları, tenis kortu, göletler, açık ve kapalı çocuk oyun parkları, doğal kâşif atölyesi, macera parkuru, okçuluk alanı, bisiklet yolları ile ilçe halkımıza hizmet verecektir. Gölpazarı halkının tüm sosyal faaliyetlerini karşılayabileceği millet bahçemizde, aynı zamanda ilçemizin turizm gelirlerine büyük bir katkı sağlanmış olacaktır. Millet bahçemiz ile ilçemiz önemli bir cazibe merkezi haline gelecektir.” açıklamasında bulundu.

Mihalgazi Hamamı ve Çevresinin Çehresi Değişti

Bilecik’in en değerli tarihi eserlerinden olan ve Gölpazarı İlçesinde yer alan Mihalgazi Külliyesi (Han-Hamam-Camii) belediyenin dokunuşu ile tekrardan gün yüzüne çıkarıldı. İşlevselliğini yitiren Tarihi Hamam kusursuz çevre düzenlemesi ile tarihi dokusuna uygun olarak yeniden şekillendi. Hamam bahçesinde Osmanlının Yörük kültürüne vurgu yapan, el yapımı gözleme ve kumda Türk Kahvesi ile rağbet gören Otağ Kafe hizmete girdi. Yürütülen proje ile ilgili bilgiler veren Belediye Başkanı Hayri Suer, “İlçemizde bulunan Han-Hamam ve Cami’den oluşan Mihalgazi Külliyesi, devam eden işlevselliği ve fiziki yapısı ile Osmanlı’dan kalan Külliye geleneğinin, Türkiye’de bulunan en güzel örneklerinden biridir. Taşhan ve Çarşı Camii’mize kıyasla, kullanımı için, dokusuna uy
gun çevre düzenlemesi yapılması gereken Mihalgazi Hamamı ve etrafını hemşerilerimize kazandırmak en çok istediğimiz projelerden biriydi. Göreve başladığımız andan itibaren hamam etrafındaki metruk binaları kamulaştırıp, kontrollü bir şekilde yıkarak hamamı ön plana çıkartan bir alan oluşturduk. Gerekli tesviye işleminin yapılmasının ardından, hamamı çevreleyen bahçeyi yeşile bezeyerek, havuz ile taçlandırdık. Öküz arabası, düven gibi nostaljik araç gereçler ise tarihi atmosfer içerisinde yerini aldı. Hamam geleneğine uygun olarak hizmetinize sunduğumuz sabun, tas, takunya, peştamal gibi araç gereçler ile hamam içi hizmet kalitemizi maksimuma çıkardık. Sosyal belediyecilik anlayışımız ile hemşerilerimizin sosyalliğine diğer yandan keyif ve memnuniyetine önem verdiğimiz için Hamam Bahçesine Osmanlı izleri taşıyan Otağ Kafe’yi inşa ederek; hamam yorgunluğunu gözleme-ayran, kumda kahve ve birçok seçenekle attırmayı hedefledik. Ankara Caddesi ile Zübeyde Hanım Caddesi kesişim noktasında 900 m2 alan üzerinde Mihalgazi Hamamı, yeşil bahçesi ve Osmanlı Yörük çadırı (Otağ Kafe) ile halkımızın hizmetinde.” dedi.

Otağ Kafe’ye Yoğun İlgi

Mihalgazi Külliyesi Çevre Düzenlemesi Projesi kapsamında, Hamam bahçesine inşaa ettikleri Otağ Kafe’nin yoğun ilgi gördüğünü ifade eden Gölpazarı Belediye Başkanı Hayri Suer, Otağ Kafenin hem yöresel lezzetlerin tanıtılması hem de ilçeye gelenler için vakit geçirebilecekleri alternatif yaşam alanları arasında yer aldığını söyledi. Söz verdikleri gibi Gölpazarı’nı yeniliklerle buluşturmaya devam ettiklerini söyleyen Belediye Başkanı Hayri Suer, bu yeniliklerden biri olan otağ kafe ile ilgili; “Ürün yelpazemiz, güler yüzlü personelimiz ile birçok tesisimiz hemşerilerimizin ve misafirlerimizin hizmetinde. Nitekim Gölpazarı Belediyesi olarak, ilçemizde yaşayan vatandaşların sosyal hayatını aktife edebilmek, özellikle gençlerin hoş vakit geçirmelerini sağlamak amacı ile mevcut tesislerimiz ile yetinmiyoruz. Bu minvalde Mihalgazi Külliyesi Çevre Düzenlemesi Projemiz kapsamında, Hamam bahçesine Otağ Kafe’yi inşa edip, değerli Gölpazarlıların hizmetine açmak en büyük isteklerimizden biriydi. Vakit kaybetmeden eski ihtişamına uygun olarak çevre düzenlemesini gerçekleştirdiğimiz Mihalgazi Hamamı bahçesine Otağ kafemizin temelini attık. Temel üzerine montelenen profile keçi kılından yapılan Osmanlı Yörük Çadırı’nı giydirerek, toplamda 100 m2 taban alana Otağ Kafemizi kurduk.
Patatesli, ıspanaklı, peynirli veya karışık… Çalışanlarımızın isteğiniz üzerine hemen hamuru açarak yaptıkları, saç üzerinde kızarttıkları nefis gözleme, bakır cezvede kumda hazırlanan enfes Türk kahvesi ürün çeşitlerimizden sadece bir kaçı. Bütün hemşerilerimizi ve ilçemize gelen misafirlerimizi, Osmanlı’nın Yörük atmosferi içinde sunduğumuz lezzetlere bekliyoruz.” açıklamasında bulundu.

Şehitler Parkı’nda Sona Doğru

İstiklal Mahallesi Cumhuriyet Kavşağı, Bağlar Caddesi yol ayrımında bulunan boş alanın değerlendirilmesi adına kolları sıvayan Gölpazarı Belediye Başkanı Hayri Suer işin büyük kısmını bitirdiklerini söyledi. Şehrin merkezinde yer alan saha da yapay şelale inşa edilerek, yeşillendirme çalışmaları gerçekleştireceklerini söyleyen Başkan Suer, “İlçe genelinde çevre düzenlemesine ilişkin projelerimiz tüm hızıyla devam ediyor. Tarihi Hamam etrafı, yüksekokul yolu parkı ve mevcut parkların bakım onarımlarının tamamlanmasının ardından; İstiklal Mahallesi Cumhuriyet Kavşağı, Bağlar Caddesi yol ayrımında bulunan boş alanın değerlendirilmesi adına çalışmalar, ekiplerimizce başladı. Çalışmaların tamamlanmasının ardından; yapay şelale, çim alan ve oturma alanlarıyla Cumhuriyet Caddesinin çehresi değişecek. İsmini Şehitler Parkı olarak vereceğimiz parkımızda, Çanakkale’de şehit olmuş Gölpazarlı büyüklerimizin isminin yer aldığı bir rölyef de yer alacak.” dedi.

Kamu Kurumlarına Tam Destek

İlçemizde halkımıza hizmet etmek için kurulmuş tüm kurumları, ayrımsız, bütçemiz dâhilinde desteklemeye çalışıyoruz ve desteğe devam edeceğiz. Bu kapsamda; İlçe Hükümet Binamızı çevreleyen bahçenin aşınan zemini ekiplerimizce söküldü. Gerekli zemin düzleme işlemlerinin ardından, 1.200 m2’lik alanı, yeni ve daha uzun ömürlü kilit taşları ile kapladık. Hükümet binamızın en önemli eksiklerinden biri de bahçe alanında, çalışanlar için dinlenebilecek bir yerin bulunmamasıydı. İlçe Açık Cezaevi Müdürlüğünce hediye edilen 2 adet kamelyanın montelenmesinin ardından, biz de bu alana bahçenin yapısına uygun süs havuzu inşa ettik. Öte yandan İlçe Jandarma Karakolumuzun 1.600 m2’lik bahçesini de bütçemiz dahilinde kilit taşı zemin ile buluşturduk. Kullanılamaz hale gelen İsmetpaşa Mahallemiz Kubbeli Camii gasilhanesinin tadilatı için de gerekli destekte bulunduk. Gölpazarı Belediyesi olarak İlçemizde refah ve huzurun sağlam temeller üzerine inşa edilebilmesi adına elimizden gelenin daha fazlasını yapmaya devam edeceğiz.

Yollar Yenileniyor

Gölpazarı’nın en büyük sorunlarının başında gelen bozuk yolların yenilenmesi için yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Gölpazarı Belediye Başkanı Hayri Suer, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Sağlıklı şehir, çevresini geliştirebilen ve kaynaklarını genişletebilen şehirdir. Nitekim bu şehirlerin temelinde sağlıklı yollar, kaldırımlar, şehir sakinlerine yönelik tesis, kurum kuruluşlar, şehir kaynaklarının doğru işlenip tanıtılması ve çözüm odaklı bir Belediye yatar. Yağmur, kar gibi doğal nedenler, şehir içi alt-üst yapı çalışmalarının etkisi, araçların yoğun kullanımı sonrası yıpranma gibi nedenlerle aşınan, her yanı kasislerle dolu, toprak yol haline gelmiş merkez kavşak ve cadde yollarımız İlçemizin en büyük prob
lemlerinden biriydi. Tozlanma sonucu ev ve dükkânların kirlenmesi, alerjik hastalıklardan tümöre kadar insan sağlığını olumsuz etkilemesi ve meydana gelen trafik kazaları; İlçe sakinlerimizin sabrını zorluyordu. Çözüm üreten bir belediye olarak, ilçemiz için öncelikli projelerimizden biri de bu sorunu bir an önce ortadan kaldırmak, bozuk yollarımızı; pratikliği, dayanımı, hizmet ömrü, ekonomi ve ekolojisiyle sıcak asfaltla buluşturmaktı. Bu kapsamda gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla ilçemizin büyük problemlerinden biri olan bozuk cadde yolları asfaltlandırıldı. Karayolları Kurumu ile birlikte; Cumhuriyet ve Org. Hüseyin Kıvrıkoğlu Caddesi’nde 2.036 m. Veli Paşa Caddesi’nde 400 m. Yolu asfaltladı. Kendi bünyemizde ise; Uğur Mumcu Caddesi’nde 310 m. Fevzi Çakmak Caddesi’nde 580 m bozuk yolu sıcak asfaltla buluşturduk. İstiklal Mahallesi Şehit Ayhan Öztürk Caddesi ve Şahin 1 Sokak yoluna atılacak sıcak asfalt için de çalışmalar başladı.

Uğur Mumcu Caddesi Çevre Düzenlemesi

Dengesiz beslenme, hormonlu besinler, araç kullanımının yaygınlaşması gibi nedenlerle, insan sağlığı bozulurken; kalp sağlığından kilo kontrolüne kadar faydası sayısız olan yürüyüş ve bisiklet sporlarının önemi her geçen gün artıyor. Sıcak asfalt ile buluşturduğumuz Uğur Mumcu Caddesi’ni çok yakında sağlık için cazibe merkezi haline getireceğiz. Cadde boyu asfaltlanmış yolun kenarlarına gerekli bordür ve kaldırım taşı döşeme, ışıklandırma işlemlerinin ardından; Bisiklet ve yürüyüş yolu inşa edeceğiz. Aynı zamanda yol sonundaki 2 adet tarla kamulaştırılıp, Uğur Mumcu Caddesi, Fevzi Çakmak Caddesi ile birleştirilecek. .” şeklinde konuştu.

Park, Bahçe Düzenlemesi ve Yeni Park İnşası

Her köşesinde değişim rüzgârları esen Gölpazarı’nda bu değişimin mimarı olan Belediye Başkanı Hayri Suer, yeşil alan konusunda da önemli çalışmalar gerçekleştiriyor. Çocuklar için her mahalleye çocuk parkı projesini hayata geçiren Başkan Suer, ayrıca ilçedeki sosyal yaşam alanlarının artırılması noktasında yürüttükleri çalışmalar kapsamında park ve yeşil alan çalışmaları gerçekleştiklerini söyledi. Gölpazarı’nı daha çok yeşil ve dinlenilebilir alana kavuşmak istediklerini ve bu doğrultuda çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Belediye Başkanı Hayri Suer, sözlerine şöyle devam etti: “İlçemizi daha da yeşillendirebilmek ve gelecek nesillere sağlıklı yarınlar bırakabilmek adına peyzaj çalışmalarına önem veriyoruz. Bu nedenle Org. Hüseyin Kıvrıkoğlu Caddesinden başlayarak,
Pınar ve Lavanta Sokak başta olmak üzere yol kenarlarına ve kaldırım kısımlarının müsait alanlarına fidan dikimine başladık. Halı saha sosyal tesisimizin, yaz düğünleri için ayrılan bahçesinin etrafına yaklaşık 100 fidan diktik. Böylece ilçe geneline kısa sürede 350 kök fidan dikmiş olup, peyzaj çalışmalarımızı tüm hızıyla devam ettiriyoruz. Yüksekokul Yolu Park İnşası
İsmetpaşa Mahallesi-Şahin Sokak yol ayrımında kalan 150 m2’lik boş alanı değerlendirebilmek adına, gerekli fizibilite çalışmasının ardından hemen dinlenilebilir-park alanı inşasına başladık. Zemin düzleme işlemlerinin ardından çocuklarımızın eğlenceli vakitler geçirebilmesi için oyuncakları monteledik. Kurduğumuz ahşap kamelyalar ve çimlendirme çalışmalarımız ile mahalle sakinlerimizin ve öğrencilerimizin parkta rahat vakit geçirmelerini sağladık.

Su Pınarı Yenilendi

Park alanının ön cephesinde bulunan, mahalle sakinleri ve yolcular tarafından uzun yıllardır kullanılan hatta atığının sokak hayvanlarına can verdiği pınar, ekiplerimizce yenilendi. Yeni görüntüsüyle kent kimliğimize uygun olarak kullanıma açıldı. “Çalışmalarımız Devam Ediyor”
Gölpazarı’nda park ve bahçe düzenlemeleri ile şimdiye kadar 500 kök fidan dikildi. Reşadiye Mahallesi, Şehit Ayhan Öztürk Caddesi üzerine çocuk parkı inşa edildi. Meslek Yüksekokul sokağına inşa edilen ve halkın beğenisini kazanan parka ilave olarak İstiklal Mahallesi’nde ise yeni park için temel atıldı.”

“Her Alanda En İyisini Yapmaya Çalışıyoruz”

Çalışmalarıyla örnek belediye başkanı olarak gösterilen Başkan Suer, en kısa zamanda Cumhuriyet Meydanı’nın yenileyerek, Bilecik’in en büyük meydanı haline getirileceğini ve Gölpazarı Belediyesi’nin yeni hizmet binasına taşınacağını duyurdu. Cumhuriyet Meydanı trafiğe kapatılarak, ulaşım yapılacak olan çevre yolundan verilecek. Tehlike arz eden metruk binalar yıkılarak, tarihi değer taşıyan binalara cephe giydirme-restorasyon işlemleri uygulanacak. Yeni hizmet binası Kapalı Çarşı, esnafa tahsis edilecek pek çok dükkânı da içinde barındıracak.

“Araç Parkımızı Güçlendiriyoruz”

Araç parkını güçlendirme çalışmaları hakkında bilgiler veren Başkan Suer, bu alanda yaptıkları çalışmalarla ilgili; “Hemşerilerimize daha hızlı bir hizmet verebilmek adına araç filomuzu yeni ve modern araçlarla, güncel tutmaya gayret ediyoruz. İlçemiz geneli çevre düzenleme işleri kapsamında, inşaat alanlarımızda ve metruk binaların yıkımında kullanılmak üzere mevcut iki kepçemizin yanına, Ekskavatör’de ekledik. Belediyeler Birliği ile yoğun görüşmelerimiz sonucu hibe olarak aldığımız 800.000 değerinde ki Ekskavatörün, inşaat alanlarında ve metruk binaların yıkımı konusunda süreçlerin daha hızlı işlemesine katkısı büyük oldu. Her zaman çalışan ve çözüm üreten bir belediye olarak, teknolojiyi yakından takip edip hemşerilerimize daha hızlı ve sağlıklı bir hizmet vermeye gayret ediyoruz.”dedi.

Bilişim Sınıfı

Eğitim konusunu önemsediklerini ve bu alanda da örnek çalışmalardan biri olan bilişim sınıfı projesini hayata geçirdiklerini söyleyen Başkan Hayri Suer, “Bilişim Çağı, bilişim ve iletişim teknolojilerindeki gelişimin insanlık tarihinde toplumsal, ekonomik ve bilimsel değişimin yönünü yeniden belirlediği ve giderek ağ toplumunun ortaya çıktığı döneme verilen addır. Bilişim teknolojileri ile dünyanın diğer ucundaki gelişmeler internet ortamından takip edilmekte, yine bir buluşun veya bir haberin saniyeler içerisinde milyonlara ulaşmasına olanak sağlanmaktadır. Gölpazarı Belediyesi olarak; öğrencilerimize; modern araç gereçlerle donatılmış, internet erişiminin hızlı ve ücretsiz olacağı bir Bilişim Sınıfı kurmak hedef projelerimizden biridir. Pasaj Binası içerisinde kuracağımız Bilişim Sınıfı ile öğrencilerimizin, son teknoloji ile iç içe olmaları, bilişim dünyasını tanımaları, akademik becerilerini çağın teknolojik özellikleri
doğrultusunda geliştirmelerini sağlayacak imkânlar sunacağız. Bilişim sınıfı için çalışmalarımız başladı. Çok yakında sınıfımızın açılışını hep birlikte gerçekleştireceğiz.” şeklinde konuştu.

Pasaj Tuvaletlerimiz Yenilendi

Şehrin ihtiyaçları çerçevesinde çalışmalarına yön verdiklerini dile getiren Başkan Suer, “Cumhuriyet Meydanı arkasında bulunan, yıllardır birçok esnafımıza ekmek kapısı olmuş pasajımızın tuvaletleri kullanılamaz hale gelmişti. Oluşan kötü duruma anında müdahale ettik. Tuvalet alanını neredeyse tamamen yıkarak yeni ve modern bir tuvalet inşa ettik. Kadın ve erkek olarak iki bölüme ayrılan tuvaletlere, engelli vatandaşlarımız için de ayrı birer kabin oluşturduk.” dedi.

“Verdiğimiz Sözleri Fazlasıyla Yerine Getireceğiz”

Seçim döneminde verdikleri sözleri yerine getirmek için göreve başladığı ilk gündün itibaren kolları sıvayan ve yoğun bir çalışma temposu ile çalışmalarını yürüten Gölpazarı Belediye Başkanı Hayri Suer, kısa sürede söz verdiği birçok önemli projeyi hayata geçirmeyi başardı. Hayata geçirdikleri projelerle Gölpazarı’nda önemli bir gelişim ve değişim rüzgârının estiğini ifade eden Belediye Başkanı Hayri Suer, sözünü verdikleri diğer önemli projelerle ilgili ise şu bilgileri verdi: Açık ve Kapalı Yüzme Havuzu
Yaz aylarında serinlemek için vatandaşlarımız Gölpazarı’ndaki yüzme havuzunun sağlık ve hijyen açısından uygun bulmadıkları için, kilometrelerce uzağa gitmelerine artık gerek kalmayacak. Gölpazarı insanımızın en iyisini hak ettiğinden dolayı, büyük illerde yer alan Aqua Park tarzı bir tesisi Gölpazarı’mıza kazandırmanın sözünü verdik ve
gereken çalışmalara başladık. Üstelik sadece yazın değil, kış aylarında da havuz keyfini ilçemize yaşatabilmek için “Kapalı Havuz Projesi’ni de hizmete açacağız. Sadece keyif amaçlı değil, aynı zamanda gençlerimizi yüzme sporuna teşvik ederek siz değerli halkımızın hizmetine sunacağız. Kültür ve Sanat Merkezi
İçerisinde birçok sosyal ve kültürel etkinliklerin yer alacağı, başlıca müzik odaları sanat atölyeleri bay-bayan ayrı spor ve fitness salonları ile sinema ve tiyatro sahnelerinin olacağı gençlerimizin eğitim ve kişisel gelişimlerine katkı sağlayarak, gençlerimizin bu alandaki ihtiyaç ve taleplerine cevap vererek tüm olanaklara sahip birçok etkinliği içinde barındığı modern bir kültür ve sanat merkezini siz değerli halkımızın hizmetine sunacağız.

Akıllı Duraklar

Sabahın en soğuk vakitlerinde işe ve okula gitmek isteyen halkımızın, soğuktan, yağmur ve kardan, çamurdan etkilenmeyeceği, sıcak, konforlu bir şekilde otobüslerini bekleyeceği nezih bir ortam oluşturmak için ‘Akıllı Durak’ projemizi siz kıymetli hemşehri
lerimizin hizmetine sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

Soğuk Hava Deposu

Hem gençlerimize yeni iş olanağı sağlanmış olacak hem de siz değerli çiftçilerimizin yaş sebze ve meyvelerini, hayvansal ürünlerini, dolayısıyla tüm tarımsal ürünlerini soğuk ortamlarda muhafaza edilmesini sağlayarak gelir kaybını ortadan kaldıracağız. Artık üreticilerimiz, ürünleri daha yüksek fiyatla satarak gelir kaybına maruz kalmayacak.

Yaşlı Yaşam Merkezi

Bizleri yetiştiren üzerimizde büyük emekleri olan kıymetli büyüklerimizi de tabi ki unutmadık. Onların sağlık, bakım, iaşe ile her türlü tüm bakım ve ihtiyaçlarını karşılayarak hayır dualarına talip olacağımız güzel bir projeyi siz değerli halkımıza sunmaktan dolayı çok mutluyuz. Değerli hemşehrilerimizin maddi ve manevi tüm ihtiyaçlarına merhem olmak için çıktığımız yolda güzel projelerle insanlarımızın yanında olmaya ve gönüllerine dokunmaya devam edeceğiz.

İlçe Stadyumu

Adeta patates tarlasını andıran ve sporcunun sakatlanacağı düşüncesi ile özgüvenini sahaya yansıtamadığı ve ilçemize yakışmayan futbol sahamızı komple baştan aşağı yenileyeceğiz. Gerek zemini ile gerek tribünü ile Bilecik’te örnek bir şehir stadyum inşaatı için gerekli çalışmalarımıza başladık ve en kısa zamanda mevcut sahanın olduğu yere bir spor kompleksi yapacağız. Günümüz futbol kriterlerine uygun, modern, son teknoloji tasarımları ile ve deyim yerindeyse adeta bir ‘kaymak’ gibi bir zemine sahip olacak futbol sahamızı halkımızın hizmetine sunmuş olacağız. Ve hemen yan tarafında yer alan Gölpazarı Kapalı Spor Salonu’nu komple yenileyerek tekrar hemşerilerimizin orada çeşitli aktiviteler yapmalarına olanak sağlayacağız.

Oto Sanayi Sitesi

Bugüne kadar sanayi esnafımızın birçok sıkıntılarının çözülmediğinin farkındayız. Çalışma şartlarının ve sıkıntılarının farkındalığıyla birlikte çözüm için hemen harekete geçtik ve 1 Nisan itibari ile oto sanayinin yeniden inşası ve çalışma şartlarını esnafı
mız için en iyi duruma getirmek için ilk 100 gün içinde bu sıkıntılarını kökten çözeceğiz.

Modern Mezbahane

Şuanda bir çok sebepten dolayı kapatılan mezbahamızı sağlık, hijyen açısından ve son teknoloji ile modernize ederek siz değerli halkımızın hizmetine sunacağız. Artık esnaf ve üreticilerimizin il il gezmesine gerek kalmadan bu hizmeti ayağınıza getireceğiz. Vatandaşlarımız hak ettiği sağlıklı hijyenik eti, değerli Gölpazarlıların sofralarına sunacağız.

Yeni Otobüs Terminali

Seyahat etmek isteyen vatandaşlarımızın ulaşım problemlerini çözmek amacıyla, ‘Akıllı Durak’ projemizden bahsetmiştik. Bir de vasıtaların ilk hareket merkezi olan otobüs terminalini, kıymetli Gölpazarlı hemşehrilerimize yakışacak şekilde baştan aşağı yenileyerek hizmete sunacağız.

Tarımsal Faaliyetler – Sebze Meyve Yetiştiriciliği – Seracılık

Gölpazarı İlçemiz, tarımsal bölgede olup çok verimli topraklarımız olmasına rağmen, maalesef tarım alanında belirli bir seviyeye gelememiş, kendi markasını üretememiştir. AK Parti olarak biz göreve geldiğimizde, üreticilerimizin daha çok kazanç sağlayabilmeleri için, belediye olarak üretime ve satışa dair tüm aşamaları profesyonel bir şekilde gerçekleştireceğiz. Tek amacımızın bir takım aracılar değil, alın teri döken çiftçilerimizin hak ettikleri kazancı elde edebilmeleri için mücadele edeceğiz. Bu bağlamda, gıda ihtisas sanayimiz ve soğuk hava depolarını hizmete açıp, üreticilerimizin hiçbir dönemde kafasında soru işareti barındırmadan, daha çok üretmek, üretmek ve üretmek için çaba göstereceğine inanıyoruz. Bu projemiz toprağın bereketini, ocağımızın ateşini daha değerli kılacak.”

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.