BIRAKIN İŞİMİZİ YAPALIM!!! - Bilecik Birlik
SON DAKİKA

BIRAKIN İŞİMİZİ YAPALIM!!!

Son zamanlarda ne yazık ki otoriter yönetimler güçlü durumdalar veya öyle bir hava yaratıyorlar. Farklılıklar gösteriyor gibi olsa da seçtikleri yöntemler birbiriyle benzerlikler göstermektedir.Başlıca özetlemek gerekirse, muhaliflere karşı olan tavır ve tutum geliyor. Özellikle medya mensuplarına… Bir düşüncenin ancak başka bir düşünceyle yok edilebileceği gerçeğini unutarak, düşünceyi değil gazeteciyi yok etme yolunu kendilerine görev sayıyorlar.

Bu haber 29 Kasım 2019 - 0:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Son zamanlarda ne yazık ki otoriter yönetimler güçlü durumdalar veya öyle bir hava yaratıyorlar. Farklılıklar gösteriyor gibi olsa da seçtikleri yöntemler birbiriyle benzerlikler göstermektedir.

Başlıca özetlemek gerekirse, muhaliflere karşı olan tavır ve tutum geliyor. Özellikle medya mensuplarına… Bir düşüncenin ancak başka bir düşünceyle yok edilebileceği gerçeğini unutarak, düşünceyi değil gazeteciyi yok etme yolunu kendilerine görev sayıyorlar.

Gazeteciler; Karşılaştıkları sayısız tehdit nedeniyle işini yapamaz duruma getirilirken, haber alma özgürlüğü ve çalışma hakkı ile itibarı elinden alınanların sayısı hiç de azımsanacak gibi değil.

Oysa…

Gazeteci, muhalif olmalıdır. Gördüğü tüm aksaklıkları duyurup düzeltilmesini sağlamak gibi bir toplumsal duyarlılığa sahip olmalıdır. Araştırmalı, bulmalı, ortaya çıkarmalı ve uyarmalıdır.

Gazeteci, vatansever olmalıdır. Yaşadığı şehrin çıkarlarını her şeyden üstün tutarak, yanlışların altını kalın çizgilerle çizmelidir.

Gazeteci, halktan yana olmalıdır. Halkın canına, malına, bugününe, geleceğine kast edenlerin karşısında yer almalıdır.

Bütün bunları yapabilmek için de, özgür habercilik yapabilmesi sağlanmalıdır.

İşini iyi yapıp toplumsal görevini hakkıyla yerine getiren bir gazeteci, bırakın cezalandırılmayı, takdiri hak eder. Çünkü, böylesi bir uyarı mekanizması, koltuğunun hakkını vermeye çalışan yöneticiler için, bulunmaz bir nimettir.

Şakşakçıların, yalakaların, yandaşların arasında sürekli alkışlanarak çalışan liderler, hata yapmaya mahkumdur.

Kimi zaman bu hatalar, şehir için ölümcül nitelik bile taşıyabilir. Bu nedenle, akıllı bir yönetici, en çok kendisini uyaran basın mensuplarını dinlemesini bilir.

Bırakın işimizi yapalım…

Bırakın düşüncelerimizi özgürce ifade edelim; cesurca ve kararlılıkla haber yapalım…

Ve gazetecileri dinleyin…

Çünkü, başına gelebileceklerin farkında olduğu halde, doğru bildiğini ısrarla dile getiren gazetecinin derdi; “BOZGUNCULUK” değil; “DAHA İYİSİNİ” sağlamaktır.

Gazetemize ve şahsıma uygulanan “AMBARGO, ÖTEKİLEŞTİRME, YALNIZLAŞTIRMA VE ÇİFTE STANDARTLAR” bizi sallar ama yıkmaz.

“Yıkıldı, yok oldu, bitti!” Dedikleri yerlerden, üstümüzü başımızı tozunu çırparak; Ayağa kalkmayı sevdik..

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.