Bilecik Birlik

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

YAŞI KÜÇÜK BAŞARISI BÜYÜK MİLLİ SPORCU; NİSA İMRAN TORUN

Pazaryeri ilçemizin ilk milli sporcusu olan, 14 yaşında olmasına rağmen yaşının 4 katına yakın kupa ve madalya madalya kazanan Nisa İmran Torun ile konuştuk.Hakikaten yanlış okumadınız değerli okur; 2005 yılında Pazaryeri’nde doğan Nisa İmran Torun, Dart Milli Takımına seçilmiş ve ülkemiz adına İtalya’da düzenlenen European Chompionship 2019’da yarışmıştı. 

YAŞI KÜÇÜK BAŞARISI BÜYÜK MİLLİ SPORCU; NİSA İMRAN TORUN
02 Ağustos 2019 - 9:27

Pazaryeri ilçemizin ilk milli sporcusu olan, 14 yaşında olmasına rağmen yaşının 4 katına yakın kupa ve madalya madalya kazanan Nisa İmran Torun ile konuştuk.

Hakikaten yanlış okumadınız değerli okur; 2005 yılında Pazaryeri’nde doğan Nisa İmran Torun, Dart Milli Takımına seçilmiş ve ülkemiz adına İtalya’da düzenlenen European Chompionship 2019’da yarışmıştı.

Pazaryeri’nde, Türkiye’nin bağımsız ilk kadın Belediye Başkanı Zekiye Tekin’in ardından yine ilkleri bir bayan ile yaşamaya devam ediyor.

İlçenin ilk milli sporcusu olan Nisa İmran Torun,  Taekwando ile başladığı spor yaşamını şu anda Dart ve Kickboks branşlarıyla sürdürüyor.

Pazaryeri’nin milli takımlara gönderdiği ilk sporcu. Ay-yıldızlı forma ile ilk kez ter döken Nisa, aynı zamanda Şampiyona’da mücadele eden en genç sporcu olma unvanını da elde etti.

Nisa İmran Torun henüz 14 yaşında ve kendisinden yaşça büyük sporcuları yenerek büyük takdir topluyor.

Antrenmanlarını düzenli olarak sürdüren Nisa, milli takıma seçilen ilk sporcu olmanın mutluluğunu yaşıyor.  Başarıya giden yolun düzenli çalışmak olduğunu söyleyen Torun, “İnançla mücadele ettim. Hocam Aydan Yavuz sayesinde çok başarılar kazandım. Sonunda da milli sporcu oldum. Bu benim için gurur verici bir olay. Beni yetiştiren Hocama çok teşekkür ederim. Beni yetiştirdi buralara kadar getirdi. Şimdi milli oldum, milli takım formasını giymek büyük bir şeref. O yüzden çok mutluyum. Hedefim Avrupa Şampiyonasında derece yapmak. Avrupa’da Türk milli takımı forması ile ay-yıldızlı bayrağımızı dalgalandırmak istiyorum” dedi

 Bir çok başarısı var

Okul takımı dışında Ankara ve Antalya’daki lig müsabakalarına katılan, kariyeri başarılarla dolu olan Nisa, düzenli ve çok antrenman sayesinde buralara geldiğinin altını çizerek ”Şimdi milli oldum bundan sonraki hedefim uluslar arası arenada başarı kazanmak.

 İlklere imza atıyorlar

Küçük yaşlarda spora başlayan Nisa, hedef sporcu yetişmesi için ne kadar erken yaşta spora başlanılması gerektiğinin en güzel örneği.

Sporun hayatını tamamen değiştirdiğini söyleyen Nisa İmran Torun ”Bambaşka bir hayatım oldu. Farklı insanlar, farklı kültürler tanıma imkanım oldu. Ailem bana güveniyor ve beni çok destekliyor. Bu da beni mutlu ediyor. Aydan ve Fehmi hocalarımla ile sürekli görüşüp bilgi alıyorlar. Her turnuvama gelip bana moral olup, destek veriyorlar. Spor hayatımın bir parçası oldu. Rüyalarımda bile dart oynuyorum. Bana özgüveni yüksek kendine inanan biri olmama neden oldu. Bunun sayesinde herkes tarafından tanınmak güzel bir duygu. İlin valisi, vali yardımcıları Kaymakamı, Belediye başkanı sporda aldığım dereceler sayesinde beni tanıyor olmaları beni çok mutlu ediyor” dedi.

Amacım Milli takımda kalıcı olmak

İlk kez giydiği Milli takım formasının kalıcı olmasını istediğini söyleyen Nisa İmran Torun, Hedefim Milli takımda kalıcı olmak. Spora yeni başlayanlar için tavsiyeleri olduğunu söyleyen küçük başarılı sporcu,  ”Mutlaka bu işi severek yapmalılar. Hedefleri olmalı. Örneğin: Türkiye şampiyonluğu gibi. Derslerini de ihmal etmemelidirler. Ve en önemlisi çok antrenman yapmalarıdır”

Özetle Nisa İmran Torun, genç yaşına rağmen çok başarılı bir sporculuk geçmişine sahip birisi.

Örnek alınası, ayrı bir yere konulası bir kişi.

Hani hep “onun gibi olmak istediğimiz” birisi var ya; Nisa İmran Torun, işte o kişilerden biri.

Pazaryeri Halk Eğitim Merkezi Spor Kulübü oyuncusu olan Nisa İmran Torun ile röportajımızda, Kulüp Başkanı Sedat Büyük ile Dart antrenörü Aydan Yavuz ve Kickboks antrenörü Fehmil Piliç’te milli sporcuya  eşlik ettiler.

Sorulara da müthiş cevaplar verdi. Lafı daha fazla uzatmadan buyrunuz diyorum ve sizi röportajı izlemeye davet ediyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.