Bilecik Birlik

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Rektör Taş; “Ziraat Fakültesi Bilecik Tarımının Lokomotifi Olacak”

Senato Üyeleri Tarımsal Uygulama ve Araştırma Alanında incelemede blundu. Rektör Taş: “Ziraat Fakültesi Bilecik Tarımının lokomotifi olacak”

Rektör Taş; “Ziraat Fakültesi Bilecik Tarımının Lokomotifi Olacak”
24 Haziran 2019 - 12:05

Senato Üyeleri Tarımsal Uygulama ve Araştırma Alanında incelemede blundu. Rektör Taş: “Ziraat Fakültesi Bilecik Tarımının lokomotifi olacak”

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Senato Üyeleri, Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi’nin Aşağıköy mevkiinde faaliyet gösteren Tarımsal Uygulama ve Araştırma Alanı’nı ziyaret etti. Rektör Prof. Dr. İbrahim Taş ile birlikte alana gelen Senato Üyeleri, Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeki Mut, Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hanife Mut ile fakülte öğretim elemanları tarafından karşılandı.

Prof. Dr. MUT Senato Üyelerine; Tarımsal Uygulama ve Araştırma Alanının genel yapısı, hizmet binası içinde yeni kurulan ve kullanıma açılan laboratuvarlar, tohumluk odası, hızlı ıslah ve iklim odası, farklı bitkilerde yapılan ıslah, adaptasyon, demonstrasyon çalışmaları, yeni kurulan asma ile ahududu, böğürtlen, dut, frenk üzümü, hünnap ve goji berry’den oluşan üzümsü meyveler bahçesi, Tohumluk Tescil ve Sertifikasyon Merkezi tarafından gönderilen yonca, korunga gibi yem bitkileri tescil denemeleri ve seralar hakkında merkezde yürütülen ve yapılan çalışmalarla ilgili detaylı bilgi verdi. Prof. Dr. Mut ayrıca alanda öğretim elemanlarının bilimsel çalışmaları yanında fakültede eğitim-öğretim gören öğrencilerin derslerde öğrendikleri teorik bilgileri bu merkezde uygulamalı olarak gördüklerini, staj ve bitirme çalışmalarını burada yapabildiklerini, öğretim elemanlarının kullandıkları laboratuvar imkanlarından öğrencilerinde yararlandıklarını bildirdi. Bunların yanısıra önümüzdeki yıllarda bu merkez sayesinde fakültede yapılan bilimsel çalışma sonuçlarının ülke, bölge ve ilimiz tarımına katkı sağlayacak sonuçlarının görüleceğini ifade etti.

Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesinin çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirten Rektör Prof. Dr. İbrahim Taş, önemli bir tarımsal potansiyele sahip olan Bilecik bölgesinde zirai faaliyetlerin gelişmesinde fakültenin lokomotif görevi üstlenmesini hedeflediklerini söyledi. Gezide gördüklerinden son derece memnun kaldıklarını ifade eden Rektör Taş, başta Dekan Mut olmak üzere fakülte öğretim elemanları ve tüm çalışanlarına teşekkür etti ve başarılar diledi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.