SON DAKİKA

Bilecik Birlik

EĞRİYE DOĞRU DEMEMİZİ BEKLEMEYİN

Bilecik, Selim Yağcı ile başlayan Nihat Can ile sona eren ve uzun süren Ak Parti Belediye Başkanlığının ardından belediyeyi Semih Şahin’e emanet etti.  Peki, Başkan Semih Şahin’in önemli seçim vaatleri nelerdi? “ Bizim Belediye Başkanlığımız döneminde kalbimiz de kapımızda daima herkese açık olacak” diyen Sayın Başkan seçim çalışmalarında yapacağını belirttiği bir çok vaat sıralamıştı.

EĞRİYE DOĞRU DEMEMİZİ BEKLEMEYİN
Bu haber 22 Haziran 2019 - 12:12 'de eklendi ve 7.104 kez okundu

Bilecik, Selim Yağcı ile başlayan Nihat Can ile sona eren ve uzun süren Ak Parti Belediye Başkanlığının ardından belediyeyi Semih Şahin’e emanet etti.  Peki, Başkan Semih Şahin’in önemli seçim vaatleri nelerdi? “ Bizim Belediye Başkanlığımız döneminde kalbimiz de kapımızda daima herkese açık olacak” diyen Sayın Başkan seçim çalışmalarında yapacağını belirttiği bir çok vaat sıralamıştı.

Belediye hizmetleri konusunda yerel basın olumlu veya olumsuz eleştiri yapmıştır ve yapmaya da devam edecektir.

Semih başkan seçim döneminde kamuoyuna açıkladığı projeleri ile göz doldurmuştu.Vatandaş Semih başkanın geçmişteki akademik ve belediyecilik deneyimini de göz önünde bulundurarak teveccüh göstermiş ve Semih Şahin’i belediye başkanı seçmiştir.

Aradan 3 ay gibi bir süre geçmesine rağmen başkan hizmetleri ve projeleri ile anılmak yerine sansasyonel olaylar ve iddialar ile gündeme damga vurdu.

Şu ana kadar gözle görülür bir çivi çaktığını göremedik.

Bazıları Belediye başkanın her dediğini kanun sayıp savunacaktır. Kimileri de hukuk dışı davranışlar karşısında sesini yükseltecek ve yanlış yapıyorsun diyecektir.

Eğer belediye başkanı bir yanlışa imza atıyor ve taraftarı olanlar ve basın mensupları da bunu onaylayan yazılar kaleme alıyorsa, bu başkana destek vermek değil yanlış yönlendirmek olur.

Semih başkanı insan olarak seven biri olarak doğru yaptığı işlere destek vermekten imtina etmem. Ama bir eksikliği, yanlışı ve hizmette aksayışıda görürsem eleştirmekten bugüne kadar çekinmedim bundan sonrada çekinmem.

Toplumda özellikle sosyal medyada ısrarla dillendirilen bir takım konuları ele alalım ve bunların üzerinden konuyu tartışalım;

  • “Yapılmak istenen iyi şeylerin karşısında durmayın”!!

Meclis üyeleri seçilmiş kişiler olarak özgür ve hür iradeleri ile halkın yararına ve menfaatine gördükleri konularda Evet, zararına düşündükleri konularda da Hayır deme lüksüne ve iradesine sahiptirler. Grubundan ayrı karar verebilir bu konuda haklı olduğunuzu düşündüğünüz durumda bağlı bulunduğu siyasi partinin disiplin mekanizması yürütülür.

  • “Üst geçit ve bir çok meseleyi hırs ve kin dolu şekle getirmek”!!!

Bir usulsüzlük söz konusu ise bu konuda gerekli ve tatmin edici açıklama yapmıyorsa bunda bir hukuksuzluk ve sıkıntı yok mudur?

  • “Başkan geçmişten kalan sorunlarla karşı karşıya”!!!

Başkan aday olduğunda belediye konusunda eksiklikleri biliyoruz. Sosyal belediyecilik, şeffaf belediyecilik yapacağız. Yumak olan sorunları ancak bizim iktidarımız çözer ve Bilecik’i biz marka ve mega kent yaparız dememiş miydi? Bu sorunlardan haberi yoktu da kucağında mı buldu? Bilse aday olamayacak mıydı?

  • “Adamın elini kolunu bağlıyorsunuz”!!!

Yahu biz mi diyoruz, ‘başkan boş ver memleket için adım atma, projeleri başlatma, salla gitsin, otur 5 yıl keyfine bak’ diye?

*   “Bırakın seçilenler keyiflerine göre çalışsınlar”!!!

Biz muz cumhuriyetinde mi yaşıyoruz ki her seçilmiş keyfine göre iş yapacak? Memlekette hukuk var kanun var. Keyfi uygulamalar karşısında kanuna karşı olan uygulamalarda her zaman eleştirimizi yapıp hayırdır ne oluyor diye soracağız ve sormaya devam edeceğiz.

Yeni seçilen bir belediye başkanının belediyeyi ve halkı tanıması için en az 2 yıl geçmesi gerekir. Ancak bu süreden sonra başkanın esas projeleri devreye girer. Çalışmalarının değerlendirilmesi bu sürenin geçmesine bağlıdır.

Sözün özüne gelecek olursak; Başkana gönül vermiş olabilirsiniz, partilisi olabilirsiniz ama hukuk dışı ve etik olmayan işler konusunda da vicdanınızı bir sorgulayıp bu iş yanlış demesini de bilmeniz gerek.

Şimdi ben eleştiri hakkımı kullandığım için Semih Şahin düşmanı mı oluyorum?

Size göre belki öyle.

Vicdanım rahat ve başkanın yapacağı olumlu işlerde de tebrik ettiğimi görecek duyacaksınız.

Sayın başkanın hizmet konusunda attığı adımların takipçisi olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER