- Bilecik Birlik
SON DAKİKA

mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir

Seçim döneminde herkesin sırtını döndüğü ve uzun süre sadece bizim haber desteği verdiğimiz şimdinin Belediye Başkanı Semih Şahin’in yüzüme söyleyemeyip arkamdan konuştuklarını kalem alma ihtiyacı hissettiğim için bu yazıyı kaleme aldığımı belirtmek isterim.

Bu haber 15 Mayıs 2019 - 23:46 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Seçim döneminde herkesin sırtını döndüğü ve uzun süre sadece bizim haber desteği verdiğimiz şimdinin Belediye Başkanı Semih Şahin’in yüzüme söyleyemeyip arkamdan konuştuklarını kalem alma ihtiyacı hissettiğim için bu yazıyı kaleme aldığımı belirtmek isterim.

Partisinin eğilim yoklamasına 8 (sekiz) gün kala çıkıp geldiği Bilecik’te yanında yer alanların telkiniyle bizden uzak duran Başkan Şahin,  seçim döneminde ve hali hazırda yanında yer alan Ömer Öksüz’ün Ocak ayında beni aramasıyla Başkanın şahsi ofisine çağrıldım. Burada Başkanın kurmaylarından Cengiz Çevik (Sigortacı) ve Ömer Öksüz ile gerçekleştirdiğimiz görüşmede bana reklam seçim döneminde reklam vereceklerini ayrıca haber ve röportaj desteğiyle birlikte bu işin bedelini konuştuk. Kendilerine 2.500 lira fiyat verdim. Cengiz Çevik, bu fiyatın yüksek olduğunu 1.500 liraya anlaşalım, 700 lira peşin kalan kısmı da  Mart ayında ödeyeceklerini söyledi bende kabul ettim. Sonrasında Ömer Öksüz’ün whatsapp aracılığıyla gönderdiği fotoğrafları haberleştirerek yayınladım. Göndermiş oldukları reklam spotlarını da haber sitemizde yayınladım.

Ve beklenen büyük gün bir Perşembe akşamı Başkan Şahin ofisimize geldi ve röportajımızı gerçekleştirdik. Ertesi gün Edebali türbesinde verilen pilavlı seçim startında Ömer Öksüz aracıma gelerek “Dün akşam ki röportaj Başkanın çok hoşuna gitti bu eski hesap haricinde” diyerek Başkan Şahin tarafından gönderilen 1.000 lirayı bana verdi. Yine bir gün kalan bakiye olan 700 lirayı verdiler. Seçime 10 gün kala yine Ömer Öksüz, Başkanın şahsıma kira desteği olarak 800 lira gönderdiğini söyleyerek parayı verdi.

Seçim sürecinde haber kaynağımız olan birisi tarafından bir otelin içkili restaurant bölümünde gerçekleşen “meşhur koyun ve çoban videosunu” elde ettik. Videoyu muhatabına sorduk tatmin edici bir cevap alamadık ve o videoyu gerek yayınlamamız için gerekse yayınlamamız için her iki taraftan da çeşitli isimlerle görüştük. Nihayetinde videoyu demokrasiye olan inancımız gereği yayımlamadık. Bu tavrımız sonunda Cengiz Çevik ve Serkan Şahin tarafından şahsıma uygun görülen 500 lira parayı aldım.

Seçim günü Bilecik Edebali ortaokulunda “bir seçmen olarak” sandığa gittim ve oyumu kullandım. Orada oy pusulasının yanına ehliyetimi koyarak fotoğraf çektim ve ofisime geçtikten 1 (bir) saat sonra bu fotoğrafı aşağıdaki 8 Ak Partili ve Belediye çalışanı isme whatsapp aracılığıyla gönderdim.

1-Selim Yağcı

2-Nihat Can

3-Fikret Karabıyık

4-Nail Öztürk

5-Emin Yağcı

6-Furkan Can

7-Serkan Bircan

8-Umut Özdemir

Sonrası malum kendisiyle farklı bir sebepten dolayı husumetli olduğumuz malum şahıs bu fotoğrafı yukarıdaki isimlerden birisinden ele geçirerek 4 yıldır yaptığı gibi bedava reklamımı yaparak aklınca gündem oluşturdu ve benim Başkan Şahin ile bağlarımı koparmayı hedefledi. Bu fotoğrafı Başkan Şahin’e makamında gösterdiğimde ilk tepkisi “Kime oy verdiğinin benim için önemi yok sen bana en zor günümde kardeşlik yaptın şimdi sıra bende yani abilik yapma zamanı, bunlar suni şeyler sen işine bak, zaman içinde benim bu tarz işlere önem vermediğimi daha iyi anlarsın” dedi.

Ertesi akşam saat 22.30 sularında yapmış olduğumuz bir telefon görüşmesinde “yarın makama gel tablo kriziyle ilgili röportaj yapalım” diyen Başkan Şahin’in bu isteğine uyarak ertesi gün makamına gittim ve röportajı gerçekleştirdik. Osmanlı ocaklarının tablo krizi üzerine Belediye önünde yapacakları basın açıklaması öncesinde kendisinin bilgisi dahilinde Başkan Yardımcısı Ahmet Gürses ile birlikte yürüttüğümüz süreçte işin  “tatlıya bağlanması” sonrasında sayın Başkan makama çağırdığı 23 Nisan günü saat 13.00’de Belediye gittim. Saat 18.00’e kadar özel kalemde bekletildikten sonra Ömer Öksüz tarafından “Başkan çok yoğun kira yardımı olarak sana 800 lira gönderdi” demesiyle oradan ayrıldım.

Şimdi Sayın Başkan;

Seçim öncesinde 3.800 lira seçim sonrasında da 800 lira olmak üzere  gazetemize verilen 4.600 lirayı size iade edeceğimizi,

Ayrıca; Bilecik Belediyesi tarafından gazetemize tarihinde ilk kez verilen 23 Nisan kutlama banner ücreti olan 350 lira+KDV’ lik ücretinde faturasını kesmiyor ve bu ücreti de Bilecik Belediyesinden talep etmeyeceğimizi,

Bugünden itibaren Bilecik Belediyesi Basın bürosu tarafından gönderilecek haber ve reklamlarınızın hiç bir şekilde yayınlanmayacağını, etkinlik ve davetlerinize katılmayacağımızı ancak yapmış olduğunuz her işin karşısında olarak eleştiri hakkımızı kullanacağımızı,

Meclis üyesini atın dışarı diyecek gücünüz olduğuna göre Bilecik Belediyesi bina ve tesislerine girmemizi engelleme hakkınız karşısında hukuki mücadelemizi başlatacağımızı beyan ediyoruz.

Şunu unutmayın Sayın Başkan; “Kimsenin onurumla oynamaya ne hakkı vardır, ne de buna izin veririm.”

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.