İŞİN ZOR BAŞKAN!!! - Bilecik Birlik
SON DAKİKA

mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir mp3 indir

İŞİN ZOR BAŞKAN!!!

Bu haber 24 Nisan 2019 - 19:05 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sizi başkan olarak seçen halkın meşru isteklerine ve hassasiyetlerine ve bölgenin ihtiyaçlarına dikkat etmelisiniz.

Özellikle başkanlığını yaptığınız yerin geleceğine ilişkin yapacağınız hamleler veya yatırımlarda çok dikkat etmeniz gerekecek. Aksi takdirde geri dönüşü olmayan kararlarınız şehrin geleceğine pranga vuracaktır.

Örneğin imar uygulamalarında, bir cadde üzerinde yapılacak olan inşaata zeminde arsanın tamamına inşaat alanı verip kaldırımları dahi işgal edecek derecede imar hakkı verirseniz, O caddenin boydan boya tamamına aynı hakkı vermiş olursunuz. Ve haliyle çarpık yapılaşmanın önünü açmış olursunuz.

Başka bir örnek vereyim; yeni imara açılmış ve dört katlı ve bahçeli binaların olduğu bir mahallede yeni icatlar çıkarıp; ‘’Efendim arsanız 5000 m2 veya 3000 m2 ise (belediyemize belli bir miktar bağış karşılığında) 8 katlı hatta 16 katlı binalar yapabilirsiniz’’ derseniz o mahallenin siluetini ve imarını da katletmiş olursunuz.

Bana göre mimaride yenilik adına; birbirinin havasını, güneşini, manzarasını, ışığını ve en önemlisi aile mahremiyetini ihlal eder yakınlık ve yükseklikte inşa edilen apartmanlar, öz benliğimize yabancı olan ithal mimari anlayışın ortaya koyduğu çirkinlikler manzumesidir. Bunlara mümkün olduğunca izin verilmemelidir. Kaldı ki şehrimizde yüksek katlı binaları yapmayı gerekli kılacak arsa kıtlığı da yaşanmamaktadır.

Bazen hiç büyük proje yapmamak; acele ile yapılmış ucube projeler yapmaktan iyidir, bilesiniz!

Evet, Sayın Başkan!!!

Halka yapacağınız hizmetler ve başarılı çalışmalarınızın karşılığını, Rabbim hem bu dünyada hem de ahirette karşınıza çıkaracaktır.

Halkın sesine kulak vererek yapacağınız icraatlar sizleri belki de birkaç dönem daha başkanlığa devam ettirecektir. Aksi takdirde tek dönemde alaşağı olur, etrafınızda “Başkanım! Başkanım!” deyip pervane dönenleri, makam araçlarınızı ve şöhretinizi artık bulamaz olursunuz. Ayrıca, bulunduğunuz makamı kullanarak şahsınıza elde edeceğiniz her kuruş canınıza yapışır bilesiniz! Sanmayın ki haksız yere elde edecekleriniz yanınıza kâr kalacaktır.

Bir defa bu zorlu yola çıkmışsınız.

Siz siz olun!

Asla insanlara tepeden bakmayın!

Mütevazılığı elden bırakmayın!

Halkla ve STK’larla istişareye önem verin!

Yenilikçi olun!

Hızla değişen dünyayı takip edin!

Sürekli fikir ve proje üretmenin yollarına bakın!

Yardımcılarınıza, danışmanlarınıza ve çalışanlarınıza haddini bilme dersleri verin! Unutmayın “at sahibine göre kişner”

Haksızlığa ve rüşvete izin vermeyin!

Halkın inanç ve hassasiyetlerine önem verin!

Şehir için katma değer sağlayan, üreten tüccar ve iş adamlarımızın meşru ihtiyaçlarında yardımcı olun!

Neticede “Dünyevî makamlar ve rütbeler, kabir kapısına kadardır.”

Hatta bazen oraya kadar bile gitmez…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.